Mua taasen harmittaa

Tuli taas kalsari kännissä tilattua luottokortti
solmusn netistä tavaraa; kirjoja, leveyjä,
keltanen opörssi ja muuta. Netissä pitäsis olla
joku promille raja
2236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomen_kielessä käytetään yhdys_sanoja,
yli_ärsyttävää kun on luki_härö :P

Äänestä

älä juo niin säästät rahaa, muutenkin kuin
viinaksien hinnat.
siinä on suomalaisille opettelemista ettei hoida
itseään liian huonoon kuntoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


morkkis kirjoitti:

Tuli taas kalsari kännissä tilattua luottokortti
solmusn netistä tavaraa; kirjoja, leveyjä,
keltanen opörssi ja muuta. Netissä pitäsis olla
joku promille raja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu