Saako Ponta Delgadasta helposti vuokrattua viikoksi auton vai kannattaako vuokraus hoitaa esimerkiksi matkatoimisto Hispanian kautta ennen matkaa? Muistaakseni matkatoimisto suositteli vuokraamista heidän kauttaan, koska kuulemma autot välillä loppuvat(?)
Paljonko auton vuokra vakuutus viikoksi maksaa? Sellainen vakuutus kiinnostaisi, että se korvaa kaiken ilman omavastuuta (tai pieni omavastuu).
Autonvuokraus
1
623
Vastaukset
Vuokra-autojen loppumisen todennäköisyys on tähän mennessä ollut vähäinen Huomattavasti suurempi ongelma alalla on ollut yrittäjien suuri määrä ja riittämätön kysyntä. On mahdollista, että saksalaisten kasvanut matkailu São Miguelille on lisännyt vuokra-autojen kysyntää.
Matkanjärjestäjällä on yhteistyösopimus parin paikallisen suuren vuokraamon kanssa. Auton vuokrauksesta on tällä palstalla keskusteltu aikaisemminkin ja tässä linkki niihin keskusteluihin:
http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/auton vuokraus tid:5550?perpage=25&term_keywords=auton vuokraus
Viesteissä on kokemuksia sekä matkanjärjestäjän sopimusvuokraamoista (Varela, Ilha Verde) että muista yrittäjistä.
Hinnoissa on haitaria eri tekijöistä riippuen. Viime kesänä tällä palstalla mainittiin edulliseksi päiväkohtaiseksi vuokraksi 35 e. Vuokraamo oli Auto Cunha Rent-a-Car ja henkilö vuokrasi auton täällä paikan päällä.
http://www.autocunha.net/?area=tarifario
Sivut näyttäisivät olevan pelkästään portugaliksi. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua kielen kanssa. Ponta Delgadan lentokentällä on tulohallissa neljä vuokraamoa. Ne ovat:
Açor Rent-a-car (www.acoresrent.com)
Ilha Verde (http://www.ilhaverde.com/English/default.html)
Hertz Rent-a-car (http://www.hertz.pt/rentacar/reservation/gaq/index.jsp?bsc=t&targetPage=reservationOnHomepage.jsp)
Autatlantis rent-a-car (http://www.autatlantis.com/ing/index.php)
Tässä linkki vielä muutamiin muihin vuokraamoihin:
http://www.trails-azores.com/rentacar.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082635
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo491835Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1481412Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3541357Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3491296Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen251216Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe581156Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H141076- 55986
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21903