Entäs se aamiainen kun

junttisuomalainen

matkustaa. Ei voi olla kuin ihmettelemättä, että mikä se on suomalaiselle tärkeintä kun se lähtee ruokakulttuurin kehtoon...AAMIAINEN. Kaikkien suomalaisten arviot hotelleista keskittyvät aamiaiseen, yksi arvostelijoista nimimerkki Heli Kaarinasta sanoi jopa että:"Teimme hotellivalinnan sijainnin ja aamiaisen perusteella, emme niinkään hotellin tason" Itse jo aikaisemminkin Italiassa käyneenä, niin ei voi kun ihmetellä.

2

708

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Finnjunttieinari

      Päivitä edes tietojasi ja totea että myös muun maalaisille aamiainen on melko tärkeä osa majoittumista. Jos samalla hotellihinnalla saa jostain paremman tai erinomaisen aamiaisen miksi ei valitsisi sitä vaihtoehtoa. Edellyttäen että on muuten tasavertainen sijainniltaan ja tasoltaan.
      Hyvä ja monipuolinen aamiainen antaa hyvän startin päivälle eikä tarvitse heti lähteä ruokapaikkaa etsimään ja jää enemmän aikaa tutustua matkakohteeseenkin.

    • teppo

      Aamupala on tärkeä ateria. Varsinkin Italiassa, missä ruoan taso ja maku ei monesti päätä huimaa. Hyvän aamupalan turvin jaksaa nauttia kulttuurista tarvitsematta mennä ylihintaisiin alaluokkaisiin italialaisiin syöttölöihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      36
      10545
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10122
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6314
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4882
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      55
      4707
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      115
      4047
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      124
      3398
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3127
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      221
      3050
    Aihe