MP3 help wanted...

Eli mites saan mp3:sesta heikompilaatuisen
(=pienemmän) eli vaikka äänenlaatu 256->128 ??
1267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

joku ohjelma easy CD-DA extractor siihen saa
suomenkieliset valikot. en ole kokeillut suoraan
koodata mp3:sta heikompilaatuiseksi mutta
konvertoimalla se ensin WAV:iks ja sitten takasin
mp3 ainakin onnistuu tosin wav:it vie hyvin
kovalevy tilaa joten jos on tilasta pulaa niin en
tiedä onnistuuko kuin yksi biisi kerrallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MP3 rookie kirjoitti:

Eli mites saan mp3:sesta heikompilaatuisen
(=pienemmän) eli vaikka äänenlaatu 256->128 ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu