Vihkiäiset from Hell a la Sheikh Vakili

minävaaaaaaaan

Kirjoitan tämän ihan vaan varoitukseksi kaikille shiiamuslimeille/muslimeille jotka aikovat avioon ja harkitsevat Suomen shiiamuslimit yhdistyksen puheenjohtajan ja imaamin Sheikh Vakilin palveluiden käyttämistä vihkijänä.

minä ja TULEVA mieheni olimme sopineet hänen kanssaan että hän toimii vihkijänä 01.06.2009 pidettävissä häissämme. Asiasta sovittiin puhelimitse ja hän vaikutti olevan kunnossa. Hän sanoi että tulee paikalle ja suorittaa vihkimisen, meidän tarvitsee vain ostaa hänelle lentoliput paikan päälle ja takaisin. Teimme näin.. muutama päivä ennen häitä hän ilmoitti ettei voikaan saapua kyseisenä päivänä, vaan hänen pitää käräjille. Pahoittelimme puolin jos toisin ja sovimme uudeksi hääpäiväksi 08.06.2009. Ostimme uudet lentoliput tuolle päivälle ja hän vannoi että jos vain on hengissä hän saapuu meidät vihkimään. Lisäksi hän sanoi että jos vielä joutuu siirtämään tai perumaan hän korvaa kaiken ja ostaa omat lippunsa kun tulee meidät vihkimään.

noh,,, Järjestimme häät uudelle päivämäärälle ja varmistelin vielä tekstiviestillä Sheikhiltä että onhan varmasti kaikki ok, uudet lentoliput saapuneet ja hän tulossa paikalle. Hän vastasi että ok!

Suuri oli morsiamen ja sulhasen hämmästys hääpäivänä kun lentokentälle mentiin lasten kanssa Sheikhiä vastaan ja miekkosta ei näkynyt missään. Yritimme soittaa, hänen puhelimensa oli kiinni, luulimme hänen joutuneen onnettumuuteen tai saaneen sairaskohtauksen. Totuus alkoi paljastua vasta myöhemmin kun huomasimme että hän avaa aina puhelimensa viideksi minuutiksi ja lukee tekstiviestit sulkien jälleen puhelimensa uudestaan. Yritin lähettää hänelle sähköpostia tekstiviestien lisäksi tuloksetta.

Erään kerran kun huomasin että nyt kaveri avasi jälleen puhelimensa ( tiesin tämän kun puhelin piippasi välitystietoja että viesti on mennyt perille ) pyysin ystävääni soittamaan hänen numeroonsa koska hän ei vastannut minun numerooni eikä salaisella numerolla soitettuun.

Hän vastasi ystävälleni joka kysyi häneltä että suorittaako hän vihkiäisiä. Sheikh vastasi että kyllä, mutta juuri nyt hän on ULKOMAILLA että voisitko palata asiaan kun palaan Suomeen, se että hän vastasi puheluun tuli kuulemma HÄNELLE KALLIIKSI. Tässä vaiheessa ystäväni sanoi hänelle että ole hyvä ja ota yhteyttä minuun ja selitä miksi et tullut hoitamaan vihkimistä kuten olit luvannut. Tässä vaiheessa Sheikh Vakili sulki puhelimen ystäväni korvaan.
Naurattaa että hän valittaa että puheluun vastaaminen tulee hänelle kalliiksi.. mitäs sitten me jotka ostimme hänelle turhaan kahdesti lentoliput ja järjestimme häät, eipä sekään aivan ilmaista ollut hahahahhaha.

Elikkä nyt olemme tilanteessa että Sheikh on lähtenyt ulkomaille, me olemme vihkimättömiä ja kukaan ei korvaa meille tästä aiheutuneita kuluja,, en tiedä itkeäkö vai nauraa, taidan tehdä vähän molempia.

Jos joku tuntee tämän Sheikh Vakilin henkilökohtaisesti pyytäkää häntä ottamaan yhteyttä ja hyvittämään asia meille. Mielipahaa ei korvaa mikään mutta anteeksipyyntö auttaisi asiaa.

Tälläinen ei ole hyväksyttävää käytöstä imaamilta, sheikhiltä ei edes "tavalliselta muslimilta".. eipä taitaisi moinen temppu suomalaiselta papilta onnistua..

3

918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vihkimään

      että pääsette eteenpäin ja voitte unohtaa koko harmittavan jutun.
      Onko puolisosi kovin hengellinen; voisiko liittonne vahvistaa maistraatissa vai haluatteko hengellisen siunauksen?

      • minävaaaaaaaan

        Kiitoksia viestistäsi.. itse asiassa pidimme uudet häät 15.06.2009:) Tällä kertaa kaikki meni hyvin, pyysimme toista Sheikhiä vihkimään meidät, hänkin oli Helsingistä mutta pääsi tosiaan paikalle:)


      • häät
        minävaaaaaaaan kirjoitti:

        Kiitoksia viestistäsi.. itse asiassa pidimme uudet häät 15.06.2009:) Tällä kertaa kaikki meni hyvin, pyysimme toista Sheikhiä vihkimään meidät, hänkin oli Helsingistä mutta pääsi tosiaan paikalle:)

        te ootte jo pitäneet? Kun aina vaan uudet häät, vaikka ei vihkijääkään ole ollut??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      57
      5913
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4785
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4372
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4151
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3761
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2463
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2369
    8. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2099
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      4
      1459
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1239
    Aihe