Miks vitus tota adobe flash playerii ei ikinä onnistu asentamaan?
Taas on sama ongelma, en tiiä miten sain sen viimmekerralla asennettuu, mutta vahingossa se tuli silloin asennettuu jotenki. (ei ollu adoben sivulta)
Aina kun yritän asentaa flashin, nii tulee teksti:
"Failed to install. For troubbleshooting tips, please see http://www.adobe.com/go/tn_19166"
Mikä esto pitäis ottaa pois ja toinen juttu miten se otetaan pois.
Adobe flash player, mahdoton asentaa!!!
16
6993
Vastaukset
- muita reittejä
adoben sivu on monesti tukkoinen.
koittakaa tältä sivustolta:
http://www.download.fi/verkko/selainten_lisaosat/flash_win.cfm
(firefoxille) - Välttämätönkö A. Flash?
Olen yrittänyt asentaa Adobe Flash Player 10.0 vuoden ikäisen kannettavaan koko tämän päivän Adoben sivustolta. Käyttöjärjestelmä on MS Vista home premium.
Asennus keskeytyy virheilmoitukseen Operation System Error 16236.203.235.
Sharewaren sivustolla tarjotaan Adoben Flash Playerin 9.0 asennusta, mutta asentaminen ei onnistu ilman puhelimitse tilattavaa asennuskoodia (2 euroa minuutti tai jotain). On Sharewarella tosi ovela ansaintalogiikka, kiitoksia siitä.
Pikku hiljaa alkaa tuntua samalta kuin TV-luvan suhteen. Mikä pakko sitä ihmisellä on olla televisio tai Adobe Flash Player. Ei Albert Einsteinilläkään ollut, ja silti oli nero.- ........
Minulla on muuten ihan sama ongelma. Ostin viime kesänä läppärin Vista Home Basic käyttöjärjestelmällä ja siihen en ole pystynyt lataamaan adobe flash playeriä. Olen yrittäny sitä kymmeniä kertoja mutta ei onnistu. Ainoastaan olen saanu ladattua adobe pdf readerin (tai mikä lie on..).
- lykka till
Luultavasti sulla on selaimeen asennettu joku "download manager", kenties getplus joka aiheuttaa ongelmia. Tsekkaa control panelista onko asennettu adobe download maganer, jos on poista se.
- Hermot menee!!!
Mulla oli Adobe Acrobat ja muut hiluvitkuttimet koneella mutta jonkin Adoben päivityksen jälkeen homma meni seis. Poistin sitten (fiksuna) koko Adoben ja Javascriptin ja ajattelin ladata ne uudelleen mutta nyt jokin tökkii ja pahasti. Aina kun yritän ladata Adobe Flash Playerin hyppää esiin ruutu, jossa lukee: "iexplore.exe sovellusvirhe - Käsky osoitteessa 0x0580068 viittasi muistiin 0x0580068. Muisti ei voi olla "written". Lopeta ohjelma painamalla OK tai siirry virheenkorjaustilaan napsauttamalla Peruuta."
Voi helvi - tää napsauttaa kohta koko koneen ikkunasta ulos!
Voisko joku viisas auttaa?- Tässäpä teille ohjeita
No jos te ette saa sitä flash playeriä suoraan adoben sivuilta asennettua niin tässä on pari linkkiä joista sen voi imuroida omalle koneelle ja sitten asentaa. Siis imurointi, sitten selain (ie tai firefox) kiinni ja asennus tuplaklikkaamalla imuroitua tiedostoa.
Windows XP tai Vista selaimena Internet Explorer:
http://fpdownload.adobe.com/get/flashplayer/current/install_flash_player_ax.exe
Windows XP tai Vista selaimena Firefox, safari tai opera:
http://fpdownload.adobe.com/get/flashplayer/current/install_flash_player.exe
Ei pitäis olla liian vaikeeta. - optiplex
Tässäpä teille ohjeita kirjoitti:
No jos te ette saa sitä flash playeriä suoraan adoben sivuilta asennettua niin tässä on pari linkkiä joista sen voi imuroida omalle koneelle ja sitten asentaa. Siis imurointi, sitten selain (ie tai firefox) kiinni ja asennus tuplaklikkaamalla imuroitua tiedostoa.
Windows XP tai Vista selaimena Internet Explorer:
http://fpdownload.adobe.com/get/flashplayer/current/install_flash_player_ax.exe
Windows XP tai Vista selaimena Firefox, safari tai opera:
http://fpdownload.adobe.com/get/flashplayer/current/install_flash_player.exe
Ei pitäis olla liian vaikeeta.Haluaisin asentaa työkoneelle flashplayerin, mutta ei ole järjestelmävalvojan tunnuksia niin ei anna asentaa, pystyykö tuon järjestelmävalvojan oikeudet kiertämään "kiertämään"? Käyttis on XP.
- AiKo-atk
Tervehdys kaveri! Kuten otsikko kertoi huolet olivat samanlaiset.
Tosin taistelin Adobe flash playerin asentamisesta Firefoxiin ja onnistuin.
Adobe tarjosi kaiken aikaa vain versiota 10 ja jotakin. Joka ei missään vaiheessa asentunut koneeseen.
Otin avukseni sovelluksen nimeltään: Flash inspector 0.1.7 joka kertoi Firefoxin tarvitsevansa versiota 9.
Löysin Adobe flash player 9r124 ja toimi firefox 3.6.13 kanssa. Toivon että olisi apua! - normaalisuomalainen
miten vitussa voi asentaa koko Adoben.......................NORMAALI Suomalainen versio?
- asiallinenkäytös
Mille selaimelle meinaat asentaa ja mihin tarkoitukseen?
Ei ole mitään NORMAALIA suomalaista versiota.
Adobe Flash Player oma lataussivu on englanninkielinen, eikä sitä ole muualta syytä ladatakkaan. - asiallinenkäytös
asiallinenkäytös kirjoitti:
Mille selaimelle meinaat asentaa ja mihin tarkoitukseen?
Ei ole mitään NORMAALIA suomalaista versiota.
Adobe Flash Player oma lataussivu on englanninkielinen, eikä sitä ole muualta syytä ladatakkaan.McAfee security ja Intel security ruudut pitää klikata ensin tyhjäksi, enne kuin klikkaa lataa, ovat pelkkiä haitakkeita.
- Czxwq
asiallinenkäytös kirjoitti:
McAfee security ja Intel security ruudut pitää klikata ensin tyhjäksi, enne kuin klikkaa lataa, ovat pelkkiä haitakkeita.
Joo, Adoben lataussivulla huomatetaan, että virustorjunta voi estää asennuksen,
- pitäis.onnistua
Czxwq kirjoitti:
Joo, Adoben lataussivulla huomatetaan, että virustorjunta voi estää asennuksen,
Pitäis onnistua
https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/installation-problems-flash-player-windows.html#main-pars_text_4
- suomalainenversio
Adobe reader?
Ei mitään agrodattia- pallokadonnut
Adobe Reader on nykyään, Adobe Acrobat Reader DC.
- toivotontayritystä
Mikäs tämä on?
http://adobe_reader.fi.downloadastro.com/old_versions/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh673937Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli813222Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit803005- 962827
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412564Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1872328Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2092282Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö662205Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.902150Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun4022108