Tulisipa 105hv 175 nm tsi passattiin niin olisi parempi kuin vanha 1,6 100hv 144nm .Niin se maailma kehittyy.
passat 1.2 tsi
1,6 heikompi
5494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä se 1.6L moottori jää pois tuotannosta ja 1.2 TSI on juuri se moottori joka sen tilalle on suunniteltu, mutta passattiin tuo on ehkä vähän alimittainen, se 120hv 1.4 TSI voi olla ihan passeli.
Se on Passatin valikoimasta tuo 1.6 ltr moottori jäänyt jo kauan sitten pois. Toisekseen, tuo 1.4 TSI on 122 hv.
"Se on Passatin valikoimasta tuo 1.6 ltr moottori jäänyt jo kauan sitten pois. Toisekseen, tuo 1.4 TSI on 122 hv."
2hv? ehkäpä tuo iskutilavuuskin pitää alkaa ilmoitaa tarkemmin kuutiosentteinä.No toisaalta tarkkuus on tietysti hyvä asia mutta joku maalaisjärki nyt siinä voi olla kohdallaan.
Mikä tarkkuus. Ei tommoisesta kannata herneitä vetää nenään. Mun mielestä toi 1.6 mallin pois jäänti aikaa sitten on kuitenkin hyvä pointti, ehkä toi korjaaja halusi vain tuon toisenkin siinä samalla korjata, Take it easy.
Automaatti vielä hoitaa oikeat vaihdot oikeaan aikaan niin jo menee vähällä aineella auto ja ripeämmin kuin ennen 1.6l.