Suositelkaa hyvää poljin ja joystick yhdistelmää FSX:ään. Eniten tulee lenneltyä helikoptereilla ja nykyisin käytössä ms-sidewinder. Mutta kääntökahva rudderi on aika hankala kopterilla lentäessä. Oisko polkimilla edes hieman helpompaa, tai ainakin realistisempaa?
Polkimet+joikkari FSX:ään
Chopper pilot
2507
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
käytössä ja sen lisäksi vielä MS ratti polkimet
Siitä systeemistä otin polkimet käyttöön ja onhan se huomattavasti helpompaa käyttää polkimia kuin käyttää tikkua. Vaatii kuitenkin pienen totuttelun, mutta on paljon parempi esimerkiksi laskeutuessa tai noustessa kun joudut leijumaan paikallaan.
Vieläkö sais jostakin keksittyä tikkuun jonkinlaisen jatkokahvan jossa olisi napit mukana, niin johan lentäisi kopterit keveästi.
Ostin Englannista Amazonin kautta Saitekin Flight Controll Systemin, siihen kuuluu joystick( löytyy nappeja joka lähtöön), kaasulaite ja polkimet. Näkee jo ulkoapäin, että on järeät laitteet kyseessä. Hintaa noille tuli n. 250 £. Eikä ole kaduttanut. Peleinä on FSX ja IL 2 Sturmovik 1946.