Tyttöstä oppaaksi turistille?

Hei tyttöset! Kuka lähtisi tänään illalla ajelemaan ja näyttämään Äänekosken alueen nähtävyyksiä turistille? ;) Täällä huhuilee mukava ja nuorekas 34wee baarimestarisälli... :) Heitä viestillä 0 4 1 5 3 3 6 4 7 4

4

471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xxl30

      pöhlö

    • ja sen voit haistaa

      ajelemalla esim äänekoskelta suolahteen.

      eli jos joku sinulle sattuisi vastaamaan, ei kannata pilata hyvin alkaneita "treffejä" ajelemalla sinne suuntaan.

      heehhehheh :D

    • blööööööö

      Auts, eipä ollut kovinkaan houkutteleva ilmoitus. Tuo sana 'nuorekas' särähtää silmään pahasti - jotenkin vain jos sitä käyttää tuollainen keski-ikää lähestyvä mies, se tarkoittaa yleensä sitä että pukeudutaan kuin teinit, ryypätään milloin huvittaa ilman huolen häivää, puhetta kuunnellessa saa yliannostuksen näitä ns.teinisanoja ja naisista liian vanhoja tähän nuorekkaaseen imagoon ovat kaikki yli 25-vuotiaat (ja mieluummin pitäisi vielä olla lähempänä kahtakymmentä kuin tuota kahtaviittä).

      Ja Äänekosken nähtävyydet...naah...ei ihan heti tule mieleen mitään erityisesti maininnan arvoista. Mutta toki joku voi näistäkin enemmän sitten tietää.

    • kaipaavalle

      tiedän kyl mitä "nähtävyyksiä" kaipaat hahahahahahah =D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe