Todella itsekäs isäpuoleni osti jämtlanninpystykorvan pennun (8vk). Josta ihan ite haluaisi kouluttaa mettäkoiran hirven jahtiin. Eikä minulla ole siihe mitään sanomista. Koitin kyllä puhua sille ukolle kissastani, mutta mettä koira oli näköjään tärkeämpi.
Eli minulla on oma rakas 13v kissa, joka ei yhtään tykkää koirista. Kisu ei halua tulla käymään sisällä jos pentu on juuri silloin sisällä. Niinpä kissani tykkää oleilla saunassa/pesuhuoneessa jonne pääsee heti eteisestä, ettei tarvi astua ns. kokonaan sisälle taloon (pentu ei pääse saunaan), myös kissa tykkää nukkua ulkoaitassa, joka on kesäisin lämmin ja mukavan rauhallinen paikka kissalle. Jätän aitan oven aina raolleen auki, että kissa pääsee halutessaa nukkumaan sinne. Kuskaan myös kissalle ruokaa aittaan/pesuhuoneeseen ja käyn hellimässä/harjaamassa kissaa jokapäivä. Ulkonakin kisun kanssa ollaan paljon yhdessä, ilman sitä koiraa..
Sen koiran olisi varmaan tarkoitus mennä ulkotarhaan (heti ku on valmis) aina lämpiminä päivinä ja tulee sitten yöt sisälle nukkumaan. Niin vanha kissani voisi olla taas sisällä, kun pentu on tarhassa. :)
Mutta kysyisin että jatkanko tätä samaa linjaa siihen asti kunnes se pentu menee sinne tarhaan vai onko kenelläkään muita ehdotuksia? Haluiaisin rakkaan kissani silti pysyvän kotona. :')
Pentu ja oma kissani
16v tyttö
0
197
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981683- 551103
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4371076- 1701013
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 83730
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671