sähkölamauttimella kun ei totellut poliisia ja mennyt maahan.
Täytyy ihaila poliisin rohkeutta kun uskaltaa mennä itseään puolta pienemmän heikon mummon kippuun yksin aseen kanssa.
Suomalaiset poliisit eivät uskalla mennä edes pienen koulupojan kimppuun kuin suurella porukalla niinkuin talvella kun poika otti koulussa pari ylimääräistä muikkua nälkäänsä.
Täytyy ihaila poliisin rohkeutta kun uskaltaa mennä itseään puolta pienemmän heikon mummon kippuun yksin aseen kanssa.
Suomalaiset poliisit eivät uskalla mennä edes pienen koulupojan kimppuun kuin suurella porukalla niinkuin talvella kun poika otti koulussa pari ylimääräistä muikkua nälkäänsä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
että kynsi saattaa lohjeta tai maali kynnestä irrota.
Kaksin on kivempi näytellä kovaa neitiä, jolla on jatkuvat kuukautiset.
Milenvikaiset poliisineidit vievät aina miehiä putkaan jos kotona riidellään - ei mitään väliä mikä tilanne on ym.
joka näytti mallia rohkeudestaan. Kumma kun uskalsi mennä yksin, eikä pelännyt ollenkaan että mummo antaa selkään. No olihan sillä ase.
Joko olet ammatin itsellesi hankkinut ?
Vai vieläkö on ylä-astetta vuosia jäljellä ?
tuo mummon taserilla tainnuttanut poliisi oli siis jenkeissä ja maantiepoliisi jossain paikallisessa kylässä. ei ollut siis suomen poliisista kyse :D
Onneksi ei veromarkkoja mennyt kun ei karhuryhmää tarvinnut hälyttää paikalle.
kerho kokoontunut - nythän teitä on vain viisi paikalla !!??
siellä ihmistä opetetaan palvelemaan. No palvelun tason huomasi sitten Juicekin. Eli poliisin tehtävä on sopeuttaa ihmiset yhteiskuntaan nöyryyttämällä heidät. Jo pelkkä poliisin läsnäolo on nöyryyttävää ja mitä enemmän poliiseja sitä turvattomammaksi koemme olomme. Ja veromarkoilla - niin kuin muutkin, mutta vittuilumahdollisuus tulee kaupan päälle samoin kuin verottaja saa omat etunsa.
poliisikoulussa??!! ...nöyryyttämistä ja vittuilua... missähän ammattikunnassa et kyseistä toimintaa tapaisi? Juicen kohtelu tuskin antaa aihetta mihinkään johtopäätöksiin: eikös kaveri nostanut ihan itse itsensä jalustalle, josta omahyväisesti virnistellen jakeli/lauloi sarkasmiaan - vaatimattomuus ei todellakaan kaunistanut...
valtiovallan väkivaltakoneisto omia kansalaisia vastaan. Ja kansalaistenhan pitää olla nöyriä virkavallan edessä. Herran pelko on viisauden alku. Näinhän meille kirkkokin opettaa (yksi vallankäytön väline sekin).