eikö suomalaiset unelmoi tällaisesta?
onpa täällä vähän keskustelua
5
1368
Vastaukset
- globetrotter_
Eihän tällaista kannata unelmoida vaan toteuttaa!!
Etenkin tällaisina aikoina kun lentolippuja tyrkytetään puoli-ilmaiseksi. - otw 02-03
Todella pitkä aika viime kerrasta, kun Suomi24 on tullut vilkaistua.
Samaa paskaa edelleen, miten voivat ihmiset ollakin
näin uusavuttomia. Matkailuun/pakettimatkailuun liittyen niin tyhmiä kysymyksiä,
että oikein hävettää noiden puolesta.
Melkein kaikki tiedot sais nopeasti googlettamalla.
Syy miksei täällä keskustella OTW- matkoista on ilmiselvä, travelleri,
omatoimimatkaaja yms. ei voi olla uusavuton näpertäjä.
Näille asioille löytyy ihan omat sivustonsa, enkä kerro yhtäkään,
opetelkaa jo käyttämään googlea ja kirjastoa.
Unelmoida saa ja pitääkin, toteuttaminen on jo toinen asia.- löytää ne?
Jos missään ei asioista kerrota niin mistä se Google tietonsa onkii? Jonkun jossain täytyy selittääkin jutut.
- Perdone
löytää ne? kirjoitti:
Jos missään ei asioista kerrota niin mistä se Google tietonsa onkii? Jonkun jossain täytyy selittääkin jutut.
Maailmassa on niin valtavasti myös ihmisiä, jotka tekevät jotain, eli tallentavat tietämystään eri nettifoorumeille. Mutta se on totta että näitä avuttomia on ylivoimaisesti eniten maailmassa, ja erityisesti Suomessa tietokoneidensa vankina.
Ei näin vanhalla iällä enää niin helposti opi uusia asioita, mutta kaikki konstit olen ihan itse opetellut tämän myllyn käytön suhteen. Vahinko vain etten ole osannut suhteuttaa koneen kapasiteettia esim. omien videoiden muokkaamiseen ja se kusi kun vaadin liikaa.
Ei riittänyt käyttömuisti eikä polttotila!
Mutta noin tietoja löytää ihan mitsä asiasta vaan enemmän kuin tarvitse, vaikka maailman ihmisten puhelinnumerot ja sähköpostiosoitteet. Vain salatut asiat jäävät.
Makea kapine puheohjelmineen sun muine riemurasioineen!!!!???????????
Tässä vinkki pallontallaajien matkailukeskusteluun http://www.pallontallaajat.net/pt2/keskustelu/index.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135