Passat 1.8 20V Turbo 110kW

kyseinen auto/tekniikka/moottori ym..vm 2001 manuaali lootalla ja suomi auto.ajettu 175tkm..
62080
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kestä, meinaan renkaat, ei ehdi esp siihen potkuun mukaan.

Äänestä

Tuommoinen autohan on jo ns vanha. Riippuu miten on kohdeltu mutta tuo kone on ihan normaali kestävä kone ja se pelaa kyllä toisen mokoman jos perushuoltoa tehdään ja ei ajeta idioottimaisesti jatkuvasti.Keulahan nooissa syö joissain malleissa tukivarsia mutta se on pikkujuttu eikä kovin kallis edes. Ihan perus hyvä auto jolle maistuu bensa liikaa esim diesel kulkee n 5l keskimäärin ja bensa tuo n 8,5 laske siitä. Voimaa on dieselissä enemmän normaalissa ajossa.

Äänestä

meilla on tuollainen 200 th ajettu 98 malllinen. hyvin kulkee ja pelitttaa. turbon hukka portti hajosi ja piti sirittavaa aanta. uuden turbon usasta sai alle 300e ja kulutus meilla ollut noin 7-8 litran luokkaa.

Äänestä

Hyvin kestää, itsellä 220th ajettu golf 1.8T jossa lastu, ei mitään ongelmia

Äänestä

lepakoita vintillä

Äänestä

Kyllä tuo vielä jotenkin kestää mutta TSI-moottori on minulle ainakin kirosana!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten kestää kirjoitti:

kyseinen auto/tekniikka/moottori ym..vm 2001 manuaali lootalla ja suomi auto.ajettu 175tkm..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu