hunaja auttaa yöuniin

Monet sivut kertovat että hunaja auttaa saamaan levolliset yöunet.. itse löysin tietoa täältä sivun alalaidasta:
http://www.marokonmakeiset.fi/6
1450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Karkinsyöntikin yleensä väsyttää, veren sokeripitoisuuden nopea heilahtelu lienee selitys.

Pilapiirtäjä Kari Suomalainen neuvoo Karin lääkärikirjassa keinoksi unettomuuteen syömään lämpimän maidon kera pullaa, jonka päällä on sokeria. Varmaankin auttoi hänellä.

Toisinaan yöllä lämmitän maitoa ja laitan lusikallisen hunajaa sekaan. Tiedä sitten, kumpi auttaa, vai kumpikaan. Olen myös syönyt keksin sen kanssa. Ei auta aina, mutta toisinaan, niin etten ole siitä tavasta luopunutkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hunajaa111 kirjoitti:

Monet sivut kertovat että hunaja auttaa saamaan levolliset yöunet.. itse löysin tietoa täältä sivun alalaidasta:
http://www.marokonmakeiset.fi/6

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu