Terve,
mul on vähän hukassa toi raja, et miten karsinnat menee Veikkausliigassa? Et moniko sieltä pohjalta karsii?
Ketkä putoaa
7
484
Vastaukset
- Yylis
Viimeiseksi jäävä putoaa suoraan Ykköseen ja toiseksi viimeinen karsii Ykkösen toiseksi sijoittuneen kanssa. Siitä parista kaksiosaisesta sarjasta voittaja Liigaan. Ykkösen voittaja suoraan Veikkausliigaan.
Esim. Veikkausliigan häntäpää näyttäisi tältä (KuPS toiseksi viim., RoPS viimeinen):
KuPS
RoPS
Ja Ykkösen voittaja ja toinen kauden jälkeen:
AC Oulu
Klubi-04
... niin RoPS putoaisi suoraan Ykköseen, AC Oulu nousisi suoraan Liigaan ja KuPS-Klubi-04 pelaavat kaksiosaisen sarjan ja sen voittaja nousee liigaan. - Suomalainen joukkue
Toivotaan että suomalaisimmat joukkueet pysyy. Ei ole järkeä että ROPSin pelaajista suuri osa kotoisin jostain Timbuktusta. Toivon mukaan joukkue putoaa ja muuttaa vaikka Sambian 5-divisioonaan.
- VANHAN ARSKAN HELSINKI
NÄÄ SAIS NOUSTA
VIIKINGIT
PK-35
KOOTEEPEE
ULOS LIIGASTA
ROPS
KUPS
TULEVAISUUS
HIFK
KIFFEN
PONNISTUS
MPS
YKKÖSESSÄ
LIIGASSA
KLUBI 04 - <<<<
VANHAN ARSKAN HELSINKI kirjoitti:
NÄÄ SAIS NOUSTA
VIIKINGIT
PK-35
KOOTEEPEE
ULOS LIIGASTA
ROPS
KUPS
TULEVAISUUS
HIFK
KIFFEN
PONNISTUS
MPS
YKKÖSESSÄ
LIIGASSA
KLUBI 04TPV
FC HÄMEENLINNA
P-IIROT
KOOTEEPEE
KLUBI-04
PK-35
ULOS LIIGASTA
KUPS.....
ILMAN MUUTA LIIGAAN
KIINTIÖPAIKALLA
ROPS - <<<<<
VIIKINGIT.PK-35.KLUBI 04 TAKAISIN...JJK VUODEKSI DIVARIIN JA TAKAISI JOSKUS 2011.....
- Halvattu
<<<<< kirjoitti:
VIIKINGIT.PK-35.KLUBI 04 TAKAISIN...JJK VUODEKSI DIVARIIN JA TAKAISI JOSKUS 2011.....
JJK saattaa jopa selvitä
- Vaan selviää
Halvattu kirjoitti:
JJK saattaa jopa selvitä
JJK:ssa on sellainen meininki, että nyt tehdään maaleja! Ja kun niitä tulee enemmän kuin mitä vastustaja tekee, niin kolme pistettä ropisee! Silloin ei ole edes teoriassa mahdollista niin, ettei selviäisi!
Olin katsomassa Haka-JJK peliä! Hakahan johti yhteen aikaan, mutta eihän se vienyt heitä kuitenkaan voittoon asti. Vaikka Hakalle merkittiin yksi oma maali, niin olisihan se mennyt maaliin muutenkin kuin hipomalla oman pelaajan jalkaa.
Ja mitä tulee Hakan johtomaaliin, niin sehän tuli JJK:n puolustajan täydellisen alokasmaisen töppäyken seurauksena. No kaikki maalit kuitenkin lasketaan!
Mutta uskon kyllä JJK:hon ja siihen, että ensi vuonna se jo taistelee mitalleista veikkausliigassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4104622Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1221815- 1421570
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751315Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151146Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔761123Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise131069Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään661013- 38980
- 66972