Oikeesti -kappale

kappale, mitä tiedän.
14364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Yleensäkkin suurin osa Finkkuin Biiseistä ällöä ällöä huh, Kertonee tanssiporukoiden lälly luonteesta kun tuollaista sontaa jumaloivat

Äänestä
  • Samaa mieltä. Ällö on. Penkkiin jään istumaan enkä tätä kappaletta halua tanssia.

    Äänestä

  • kuunnella sitä jos ei tykkää. Ja minusta on mukavaa jos täällä kovin kovassa ja materiaan suuntautuneessa maailmassa on jotain pehmoa. Ja ihan oikeesti, eikös meistä jokainen kaipaa sitä oikeaa rakkautta? Leikisti rakastajia kyllä löytyy ; )

    Äänestä

  • saani75 kirjoitti:

    kuunnella sitä jos ei tykkää. Ja minusta on mukavaa jos täällä kovin kovassa ja materiaan suuntautuneessa maailmassa on jotain pehmoa. Ja ihan oikeesti, eikös meistä jokainen kaipaa sitä oikeaa rakkautta? Leikisti rakastajia kyllä löytyy ; )

    Mä en vaan saa siitä kappaleestä yhtään mitään. Varsinkin se Finkkujen laulaja tekee siitä niin löllön, kun voi olla.

    Äänestä

  • saani75 kirjoitti:

    kuunnella sitä jos ei tykkää. Ja minusta on mukavaa jos täällä kovin kovassa ja materiaan suuntautuneessa maailmassa on jotain pehmoa. Ja ihan oikeesti, eikös meistä jokainen kaipaa sitä oikeaa rakkautta? Leikisti rakastajia kyllä löytyy ; )

    Työntää sitä sontaa täysillä monesti päivässä...Pienet ovat oikeesti heidän levy valikoimansa

    Äänestä

  • saani75 kirjoitti:

    kuunnella sitä jos ei tykkää. Ja minusta on mukavaa jos täällä kovin kovassa ja materiaan suuntautuneessa maailmassa on jotain pehmoa. Ja ihan oikeesti, eikös meistä jokainen kaipaa sitä oikeaa rakkautta? Leikisti rakastajia kyllä löytyy ; )

    Haaveilee kai jokainen joskus siitä "oikeesta" rakkaudesta. Kaiken pitäisi koko ajan olla niin saatanan täydellistä ja ihanaa. Vaan kun se on suurin syy, miksi parisuhteet katkeaa ja pannaan hopeat jakoon juuri kun yhteiset lapset ovat hankalassa iässä. Minusta tuollaisen täydellisen onnen huuman jatkuva ihannointi ja haaveilu on erittäin tuhoisaa parisuhteille. Kuinka monen naisen olen kuullut sanovan että suhde loppui kun ei ollut sitä "huumaa" enää. Se arki astuu eteen ennemmin tai myöhemmin - eikä sellaista "oikeesti"-onnea ole kuin hetkittäin.

    Äänestä

Ehkä niitten on pakko sitä soittaa kun on ainoa biisi jolla ovat päässeet melkein päässeet iskelmän marginaalista yleisempään radiosoittoon valtavirran kuuluville.

Äänestä

Ihan hirvee. Sanat, melodia ja esittäjä - kertakaikkiaan ällöä kuunnella

Äänestä

Sitä on kuitenkin mukava laulaa. Karaokessa tulee vedettyä aina välillä.

Äänestä

Mutta nytpä Finkuilla onkin jo uusi hinailubiisi: Sinun vuokses. Ai, että on upee. :-)

Äänestä
  • Juoksupoikia kovasti , ei noita oikeesti toivota,, Radiopellet manipuloi yleisö , ovat Finkkuin talutusnuorassa Oikeesti

    Äänestä

  • Oman armaan kanssa kun tuon kappaleen tanssii, niin on pakko lähteä sen jälkeen pussailemaan. On se niin ihqu kipale. Tulevat, muuten, usein parina nämä kaksi - Oikeesti ja Sinun vuokses.

    Äänestä

Oikeesti on oikeesti minun lempikappale.
Aina odotan sitä.
Tanssin sen aina vaimoni kanssa.
Se on "Meidän" kipale.
Hurmoksessa menemme sen.
Jumalainen kokemus.
Nirvana.
Täyttymys.
Seksuaaliseroottinen tapahtuma.
Se tuo KAIKEN mieleen ja kroppaan ;)

Toivottavasti Finkut pitää sen ohjelmistossaan aina.

Te ette voi kuvitellakkaan mitä kaikkea on tuon kipaleen sanotuksissa verrattuna oikeeseen elämään ;)

Äänestä

on minusta Kiri Te Kanawan laulamana kaikkein kaunein. Voi miten ihanaa olisi tanssia sen soidessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


on ällöin kirjoitti:

kappale, mitä tiedän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu