onko

niksejä

ampiaisten torjuntaan?Pitäis päästä tuonne vintille tutkailemaan mahdollista vesikaton vuotoa mutta kuinkas torjua massiivinen ampiaishyökkäys?Antavat elää normaalisti täällä alhaalla mutta pitävät vinttiä valtakuntanaan.Ei ole savutuslaitteita eikä niin tiiviitä varusteitakaan ettei jostain joku pirulainen livahda sisuksiin ja sitten tulee muuten kiire.Raidia ei paljon toimita tuuletusluukusta suihkutella,on niin paljon lääniä ja ilmava tila etteivät tokene kyllä siitä.Keinot vähissä..vai nykäsiskö raakasti simmarit jalkaan,voitelis ittensä hunajalla ja sitt hirveetä vauhtia ullakkoa ympäri ja lähimpään järveen...?

1

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimii aina

      Tietysti edellytyksenä on päästä käden ulottuville pesästä. Varaosa/autotarvike liikkeistä saa mutteri tervaa spray pullossa ja se pillikin siinä valmiiks mukana. Sitte vaan sieltä alaosan kulku aukon sulta alakaen tervaa pesään ja reilusti. Aloittaa tosiaan pikkusen aukon ulkopuolelta ja työntää sen pillin pesään niin paljon kun menee ja vetää ulos koko aika tervaa suihkuttaen. Ampiaiset ei siihe kuole, mutta menettää lentokykynsä samantien. Rukkaset huvä varuste kun ne meinaa on pisto kykysiä edelleen jos iholle tippuu. Ne on vaan helppo niitata hengiltä kun tallustaa maata pitkin. Käypä kattoon joku viilee/sateinen aamu onko kuinka paljon liikennettä pesän ulkopuolella. Sillon vois päästä hipsimään terva purkin kans hollille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6293
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1744
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1528
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      962
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      32
      879
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      856
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      809
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      231
      775
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      759
    Aihe