Kaunis

Mitä osaa itsessäsi pidät kauneimpana? Onko sinua koskaan kehuttu mistään asiasta ulkonäössäsi? Oletko kaunis?
5476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kehuja kuulen usein. jossain vaiheessa niihin kyllästyy. tykkään enemmän, jos joku kehuu jotakin sisäistä piirrettäni.

ja sitäpaitsi, kauneudesta on haittaakin. varsinkin hetskunaiset eivät halua minua lähelleen, varsinkaan jos ukkonsa ovat siinä myös. eli vaikeampi saada hyväksyntää. lisäksi miehet tulee välillä liian liki. ja olen myös joutunut juokseen yöllä kotiin niin paljon kuin jaloista lähti...

mielestäni kauneus on liian yliarvostettua. jos ihminen on kaunis mutta idiootti, niin kyllä se ulkonäkökin hiipuu silmissä. ja taas päinvastoin.
itse tunnen vetoa kasvoihin, joissa on jotain persoonallista. esim. rako hampaiden välissä on viehättävää, tai hieman höröttävät korvat, etc. myöskään finnit ei haittaa.
klassista kauneutta jaksaa ihastella vain hetken, mutta lopulta se alkaa näyttämään tylsältä. tosin hassua ihmisen suusta, joka itse kuuluu tuohon ryhmään. :)

Äänestä
  • Tunnen naisen jolla on höröttävät korvat. Hän itse sanoo niitä dumbokorviksi. Niin kaunis nainen että!! Jokaisesta ihmisestä löytyy "virheitä". Mielestäni virheet tekevät ihmisestä kauniin.

    Äänestä

... mutta minusta se on tylsä kommentti sillä kaikkien silmät on kauniit. Kauniit kasvot eivät ole kauniit, jos niissä on vain tylsiä ilmeitä. Persoonallisuus ja ilmeikkyys on kauneutta, samoin kehon kieli kiinnittää huomioni. That being said, omista piirteistäni kauneimpana pidän alaselkääni, joka on kehoni tunnekeskus. Ja sitä eivät muut oikein pääse ihailemaan helposti =)

Äänestä

Ihoani on kehuttu: kuulas ja ja erittäin vaalea, lisäksi kasvoissa, käsivarsissa ja hartioilla paljon paljon pisamia. Erityisesti ulkomailla vaalea iho on arvostettu, Suomessa ei niinkään kun vaaleus on sairaan näköistä. Pitäisi olla "terve" rusketus.

Äänestä

Olen ihan tyytyväinen ulkonäkööni ollut aina. Ja minua on kehuttu oikeastaan kaikkialta, sieltäkin mistä en nyt niin kaunis olekaan omasta mielestäni. Ihmiset ovat olleet siinä suhteessa minulle armollisia yhtä lukuunottamatta. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


----------- kirjoitti:

Mitä osaa itsessäsi pidät kauneimpana? Onko sinua koskaan kehuttu mistään asiasta ulkonäössäsi? Oletko kaunis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu