Kuvaamataito

Tavaamakuito

- Sori kaveri, olen Kari Soveri, ja olen narahtanut täytetyn suden kuvaamisesta haaskalla.

6

1037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rahikaisella....

      Minä kuvasin vanhan huuhkajan pesää, oli nukahtanut sohvalle baarista tullessa ja kalsarit oli puolitangossa. Oli muuten karvaisin pesä mitä ikinä nähnyt...

      • töpäk

        Ole hyvä vaan! Pehko lemahtaa tänne asti.
        Yritän itse pysyä jotakuinkin asialinjalla.
        Tuosta harmillisesta narahtamisesta on jo niin kauan, ettei sitä tohtisi edes muistellakaan.
        Olen näinä vuosina ehtinyt pohtia seuraavaa kunnianhimoista projektia. Se on alkanut pikkuhiljaa hahmottua, mutta en aio paljastaa siitä mitään. Kerron kuitenkin, että aikomuksenani on tehdä nelivärivalokuvin ryyditetty kattava luontokirja villeistä susista. Olen maksanut jo käsirahan lappilaisille poromiehille viidestäkymmenestä sudesta, jotka tullaan jok’ikinen konservoimaan pieteetillä niin luonnollisen oloisiksi kuin mahdollista. En nimittäin halua toistamiseen tehdä samaa virhettä. Edellisen suden kohdalla oli tapahtunut amatöörimäistä töpeksintää; eläinmuseon nimilappu oli unohtunut susihukan kaulaan. Lisäksi sen toinen lasisilmä oli pudonnut.
        Sen verran voin raottaa salaisuuden verhoa, että kyseessä tulee olemaan mullistava, hyvät arvostelut saava eläinkirja, jossa on valokuvia.


    • täysin turhasta?

      Ero on aika pieni täytetyn ja käytetyn suden välillä. Vain yksi kirjain.

      -------------

      'Nyt valui kaikki hukkaan', sanoi sudenraiskaajakin.

      • ähä

        Anteeksi toverit, pakko tehdä soverit.

        Olen pitkällisen, yön yli kestäneen harkinnan jälkeen päätynyt luopumaan vuoden päähän suunnitellusta kirjani julkistamistilaisuudesta. Tähän päätökseen minut ajoi tunne, etten voi käyttää täytettyjä susia, koska en halua täyttää käytettyjä susia. Olen ymmärtänyt, että susien pitää saada liikkua vapaina ilman linssiluteiden ynnä muiden tuulihattujen hätyyttelyjä.
        Sen sijaan aion viettää tämän kesän niityillä perhoshaavin kanssa., jotta saisin seuraavaksi suveksi riittävästi syöttejä tulevaa perhokalastusharrastustani varten. Seuraava kirjani tulee käsittelemään eri heittotekniikoita koskessa ja suvantopaikoissa.

        Lopuksi opettavainen tarina oikean ruokavalion merkityksestä.
        Punahilkalla oli kotiavaimet hukassa. Myös Punahilkka oli hukassa, ja avaimet Hilkan taskussa. Susihukkanen oli allerginen rautapitoiselle murkinalle, mikä oli Hilkan pelastus. Nyt Hilkka oli yrjössä, ei enää hukassa, vaan miltei kirjevän loisteliaassa kukassa.


    • Haltioitunut

      Tämä on kyllä edelleen yksi hienoimpia keskusteluja mitä intterin webistä olen konsaan lukenut. Edes ajanhammas ei pysty kuluttamaan laatutuotetta.

    • ojfadjbz

      Olet paremminkin Kari Runk, eli Runk Kari.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      162
      6404
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      75
      5310
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3715
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3335
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      167
      2651
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2315
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2078
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1556
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      95
      1301
    Aihe