!! Kadonnut !!

Norjanharmaa hirvikoira
KADONNUT!!

Norjanharmaa hirvikoira, 9-vuotias sirutettu narttu karkasi valjaista ja katosi metsään SIPOOSTA Söderkullasta. 10.06.2009
Voi liikkua pitkänkin matkan päässä sipoosta.

Jos olet nähnyt tai ottanut talteen ilmoitathan havainnoistasi
numeroon 0400 618292

Tyttöä kaivataan kovasti kotiin.

Reijo 0400 618292

tai

[email protected]

kuva : http://karkulaiset.fi/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=198&catid=2&Itemid=2
3183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jättää katoamispaikalle jonkin sellaisen esineen jossa on hajuasi ja koiran omaa hajua? Joku hanska tmv vaatekappale, ehkä koiran oma lelu. Ja lisäksi ruokaa ja juomaa kuppiin. Jättää johonkin sopivan suojaisaan paikkaan, mistä ei muut heti löydä. Näin tiedät liikkuuko koirasi vielä alueella vai onko siirtänyt reviirinsä kauemmas. Jos koira löytää esineen jossa on tuttu haju(sekä lähistöltä ruokaa ja juomaa), niin se luultavasti pysyttelee lähistöllä, eikä lähde haahuilemaan naapuripitäjiin.

Toivottavasti daami löytyy piakkoin...

Äänestä
  • Daami karkasi omasta pihasta, oman ulkohäkin edestä... joten omia muita tuttuja hajuja löytyy kyllä. Nyt on jo viikko kulunut siitä kun neiti karkasi, eikä olla saatu ensimmäistäkään näköhavaintoa mistään päin etelä-suomea.

    Huoli on jo kova...

    Äänestä

  • cj kirjoitti:

    Daami karkasi omasta pihasta, oman ulkohäkin edestä... joten omia muita tuttuja hajuja löytyy kyllä. Nyt on jo viikko kulunut siitä kun neiti karkasi, eikä olla saatu ensimmäistäkään näköhavaintoa mistään päin etelä-suomea.

    Huoli on jo kova...

    koiralla jotain erityisen suosion saanutta paikkaa normaalin reviirinne ulkoreunoilla? Joku missä sillä oli erityisen kivaa? Omallani on tällaisia suosikkipaikkoja pari ojaa, missä tykkää aina rypeä ja ettiä myyriä. Luultavasti, jos koirani katoaisi, niin veisin noille alueille tällaisia merkkejä itsestäni. Samoin samalla kun etsisin koiraa, panisin merkille kauempana sijaitsevia sopivia paikkoja ja jättäisin niihin merkkejä. Myös viestin ihmisille jotka satunnaisesti löytävät merkille, että jättäisivät sen rauhaan.

    Toivottavasti löytyypi pian, pidän peukkuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cj kirjoitti:

Norjanharmaa hirvikoira
KADONNUT!!

Norjanharmaa hirvikoira, 9-vuotias sirutettu narttu karkasi valjaista ja katosi metsään SIPOOSTA Söderkullasta. 10.06.2009
Voi liikkua pitkänkin matkan päässä sipoosta.

Jos olet nähnyt tai ottanut talteen ilmoitathan havainnoistasi
numeroon 0400 618292

Tyttöä kaivataan kovasti kotiin.

Reijo 0400 618292

tai

[email protected]

kuva : http://karkulaiset.fi/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=198&catid=2&Itemid=2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu