lexmark x2480

Apua !!
Osasko joku neuvoa miten saan monitoimikoneeseeni oikeat värit. Haluasin tulostaa tekstit mustina jne...
Mutta nyt kaikki tulee vaan punaisina.
Olen nyt selaillut kaikki mahdolliset ohjeet ja yhtä pyörykksissä kun ennenkin.
T: Raili-mummi
6178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olethan tarkistannut, että mustaa väriä on vielä jäljellä, se kun tuppaa loppumaan yleensä ensimmäisenä.

Äänestä
  • Kun kone ilmoittaa, että kasetti pitäis olla lähes täynnä. Eikä siitä ole kovin kauaa kun se vaihdettiin. Koneessani on vain yksi kasetti

    Äänestä

Omistin minäkin kyseisen Lexmark X2480 -monitoimikoneen. Tasoskannerilla ei tehnyt yhtään mitään, jälki oli niin suttuista että hirvittää. Tulostin tulostaa aina tekstin värillisenä, oma kone tulosti tekstiä sinivihreänä täysin uudella värikasetilla. Kumma kyllä kun tulostaa testisivun, musta on mustaa. Täysi värikasetti tyhjeni jonnekin noin kymmenen valokuvan tulostuksen jälkeen. Oma neuvoni on että vie Lexmark suosiolla jonnekin elektroniikkakierrätykseen ja osta erimerkkinen kone, esimerkiksi Hewlett-Packard

Äänestä
  • Uuden HP:n kasetissa on hurjat 3 millilitraa mustetta. Mustekaupan myyjät on tyytyväisiä.

    Ei mustesuihkuilla mitään tee, oli merkki mikä hyvänsä.

    Äänestä

  • old_profile_26342 kirjoitti:

    Uuden HP:n kasetissa on hurjat 3 millilitraa mustetta. Mustekaupan myyjät on tyytyväisiä.

    Ei mustesuihkuilla mitään tee, oli merkki mikä hyvänsä.

    Mustekauppiaiden voiton maksimoimiseksi musta tehdään sotkemalla kolmea väriä yhteen, täysin perseestä oleva ratkaisu.

    Huvitti, kun tiedoissa mainittiin "Käyttöaste, max. 1000 Sivua kuukaudessa", muovirimpulat ei kestä edes normaalia käyttöä.

    Oman tulostimeni tiedoissa kerrottiin vastaavaksi lukemaksi 85000 sivua/kk.

    Äänestä

Kerrottiin ettei siihen saa enää kasetteja, pitääköhän paikkansa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


railiv kirjoitti:

Apua !!
Osasko joku neuvoa miten saan monitoimikoneeseeni oikeat värit. Haluasin tulostaa tekstit mustina jne...
Mutta nyt kaikki tulee vaan punaisina.
Olen nyt selaillut kaikki mahdolliset ohjeet ja yhtä pyörykksissä kun ennenkin.
T: Raili-mummi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu