Kaiuttimien pakkosyöttö, mitä tarkoittaa?

Mitä tarkoittaa kaiuttimien pakkosyöttö? Jos on monta kaiutinta ja niitä pakkosyötetään? Syötetäänkö niitä myös saman aikaisesti jollakin toisella tavalla jne? Monessa paikassa tullut vastaan mutta ei ole päähän mennyt että mitä se tarkoittaa.
2351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Liittyy keskusradioihin. Pakkosyöttö tarkoittaa sitä, että eri pisteiden kaiuttimista kuuluu ääni, vaikka se siellä kaiutinpäässä olis laitettu kiinni. Näin voi kuuluuttaa tärkeitä tiedotuksia.

Äänestä
  • Kiitos, oli erittäin selkeesti kerrottu mistä on kyse. Kiitoksia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NotaHifisti kirjoitti:

Mitä tarkoittaa kaiuttimien pakkosyöttö? Jos on monta kaiutinta ja niitä pakkosyötetään? Syötetäänkö niitä myös saman aikaisesti jollakin toisella tavalla jne? Monessa paikassa tullut vastaan mutta ei ole päähän mennyt että mitä se tarkoittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu