matka-adapteri

Nestori 1

Hyvät Kiinan kävijät! Tarvitaanko minkätyyppistä adapteria Kiinan maassa? Matka suuntautuu Shanghaihin ja on hotellitasoinen majapaikka? Pitäisi saada matkapuhelimeen virtaa joten lataushuolet painavat. Samalla kysyisin on Kiina olut maa? Missä hinnoissa isot hanaoluet liikkuvat? Suomesta en ole saanut kuin yhden tyyppistä olutta joten vaihtelu virkistäisi.

2

1691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinassa

      olleissani hotelleissa on johonkin pistorasiaan käynyt suomalainen pistoke. kaljaa löytyy monenlaista niin kiinalaisista kuin ulkomaisista merkeistä. hanaoluen hintaa en muista shanghaista, viimeksi siellä 2.5 vuotta sitten. luulis olevan 2-4 e välillä kaljasta ja paikasta riippuen.

    • iskias

      kodinkoneliikkeistä löytyy monipäisiä ympäri maapallon käyviä. Kiinassa PITÄISI olla kaksi litteää laattaa tulpassa. Itse ostin kasattavan haitarin missä eri maiden mallit päällekkäin mutta otan vain tuon laattamallin mukaani, säästyy tilaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      609
      2782
    2. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      107
      1462
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1456
    4. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1370
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      138
      1256
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      114
      1244
    7. 101
      1058
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      135
      1023
    9. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      940
    10. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      881
    Aihe