Heippa,
mietitään kaverin kanssa kesälomareissua Riikaan. Neitsytmatka siis kyseessä siihen suuntaan, joten neuvoja ja vinkkejä otetaan kiitollisena vastaan... Ensinnäkin, pärjääkö siellä englannilla? Millanen hintataso Riikassa on nykyään ts. onko taantuma laskenut miten hintoja? Millainen hotellitarjonta, ruokapaikat, baarit jne..? (Tai jos jollakulla olis joku linkki tiedossa,mistä näitä tietoja vois onkia kompaktissa paketissa... )
Riikan hintataso yms.?
1
1808
Vastaukset
- maikki.
Vaatteiden hinnat olivat suurimmaks osaks ihan suomen hintatasoo, mut tietenkin jotain vähän "huonompaa" merkkiäkin löytyy. Ruoka oli suht halpaa erityisesti marketeissa ja joissakin ravintoloissaki. Baareja ja ravintoloita oli joka kulman takana melkeen, ihan hesestä kalliimpaan ravintolaan saakka. Englannin kielellä pärjäsi ihan hyvin, hotellissa ja isommissa kaupoissa ainakin, jotkut katukauppiaat saattoivat puhua ihan suomeakin. Taksissa kannattaa katsoa että kuski laittaa mittarin päälle tai sopia hinta jo etukäteen, sillä hinnat voi olla muuten mitä sattuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075628- 835057
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986