Kenellä on oikeesti ollut/on tällainen?

Blot

Mulla oli ensimmäisen mallin N-gage vuonna nakki ja nuudeli. Sain sen jostain satunnaisesta alennusmyynnistä. En käyttänyt sitä puhelimena, kunhan pelasin näitä ah-niin-mahtavia pelejä. Sitä Sims-versiointia tuli tahkottua jonkin verran.

Suomalaisen pelikonsoliteollisuuden surullinen legenda :'D

3

1781

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rndm.

      Vanha (ja parempi) malli. Minulla se oli puhelimena noin 2-3 vuotta...

      • kivat

        Broidilla oli vanha ja mun mielest oli tosi hyvä. Jos oikein muistan nii nauhotus oli parasta ku pysty kaikest nauhottaa. Telkkarist tai radiosta suoraan. Nykyään mikään puhelin ei sitä tarjoo.

        Sit mulla oli se uus. Joku pari vuot. Sit se meni rikki ku ei enää menny päälle mut oli ihan kiva. Mut nykyään ei enää tartte N-gage puhelinta sillä ne N-gage pelit saa ihan suoraan N-sarjan puhelimeen netistä.
        Nokia sivul taitaa olla enemmän infoa.


    • Nokia fani

      Mulla on uusi malli mutta se ei toimi :( Mistä voisi ostaa uuden?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      273
      2495
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      9
      1589
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      1506
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1387
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe