Oletteko tilanneet Microsoftin tietoturva

Ja jos, niin kuinka kauan on kestänyt, että romput on kotona? Mä soitin ja tilasin 18.2 eli huomenna tulee kolme viikkoa siitä eikä vieläkään mitään kuulu.
6323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ilkeä huhu kertoo etteivät nuo romput ole edes painossa vielä. Ihmetyttää vaan miten Microsoftin kokoinen yritys ei saa vaivaista puolta miljoonaa cd-rom levyä teetetyksi ajoissa.

Äänestä

Minä sain molemmat romput vajaa kolmen viikon kuluttua soittamisestani.

Äänestä
  • No niitähän sitten saakin odotella ihan kunnolla.

    Äänestä

Jes 3 viikkoa on varmaan pyynnöstä jo mennyt.
Kai ne jossain vaiheessa tulee....Luulis,että oisivat kertoneet viivästymisen syyn.Niin tai onko tämä nyt sitten pitkä aika?

Äänestä

Tilaamalla "MS-tietoturvarompun" altistat tietokoneesi jälleen yhä enemmän Microsoftin tarkkailulle.
Sisäänrakennetut yhteydenotto/päivitysohjelmat vain kertovat MS:lle käyttöjärjestelmäsi sekä muiden MS-ohjelmien cd-keyt ym. joita vertaillaan laillisiin, rekisteröityihin.
Isoveli valvoo aina enemmän, lapset...

Äänestä
  • Kehtaatkin valehdella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


romppuja? kirjoitti:

Ja jos, niin kuinka kauan on kestänyt, että romput on kotona? Mä soitin ja tilasin 18.2 eli huomenna tulee kolme viikkoa siitä eikä vieläkään mitään kuulu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu