Eli itse lähdössä siis ti 8.9.09 Hki-Vantaa kentältä sillä klo 23.jotain Finnairin lennolla kohti Bangkokia ja sieltä mahd (9.9.) klo 21 kone Samuille. Koh Tao olisi lopullinen määränpää, mutta kuhan Samulle asti hengissä pääsis, ni loistavaa!
Jos oli jollain kuitenkin samoihin aikoihin mielessä lähteä Khao San Roadin kautta seikkailemaan bussi/lautta-paketilla, ni messissä oon! Yksin ei rahkeet riitä, vaikka halvemmakshan tuo tulis ottaa paketti Khao Sanilta ja jättää lentämiset siihen HKI-BKK lentoon.
Bangkokin kautta Samuille 8.-9.9.2009
liisa yksin ihmemaassa
2
730
Vastaukset
- Kikka4325
Paljonko koneen vaihtoon on syytä varata Bangkokissa aikaa? Jos Finski lasketuu n. klo 14.30 Bangkokiin, niin ehtiikö hyvin klo 16.30 lähtevälle lennolle vai meneekö turhan tiukille? Onko kellään kokemusta?
- panu
Kerkee hyvin...
Bkk kentällä pääsee sisäisesti nopeasti portilta toiselle ja passintarkastus muodollisuus menee nopeasti...
Finnair ei vaan bookkaa matkalaukkuja samuille asti ellei ole samalla matkalipulla varaus...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1296441Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie726328Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766225Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474016Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532452Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131359
- 1901156
- 64980