Peugeot Speedfight 2 ongelma

Osaisko joku neuvoo mitä pitäis tehdä, kun laittaa pitkät valot päälle meneekin lyhyet valot päälle ja toisin päin? Niin missähän vika?
3337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olet vaihtanut polttimon ja samassa yhteydessä irroitellut johdot ja asentanut ne väärinpäin tai sitten luet väärin kytkintä?
syttyykö pitkien merkkivalo silloin kun pitää?

Äänestä
  • ne piuhat VÄÄRINPÄIN. Menevat muuten yllättävän helposti lamppuavaihtaessa.

    Äänestä

  • Kyllä merkkivalo syttyy ihan normaalisti. Pitää kahtoo noita johtoja, jos ne on menny väärinpäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mopo12345 kirjoitti:

Osaisko joku neuvoo mitä pitäis tehdä, kun laittaa pitkät valot päälle meneekin lyhyet valot päälle ja toisin päin? Niin missähän vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu