Puskurivaraaja

Onko tietoa? onko puskurivaraajasta jotain hyötyä?
Tarjouksessani on lisähinta sille 1100 euroa.
2703
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Öljylämmityksessä se on hyödyllinen ja vesiilmalämpöpumpu kanssa myös. Miksei maalämmön kanssa...riittä kuumavesi parmin.

Mutta hinta on kova - kuinka iso?

Äänestä

Oletuksena lienee sitten että sinulla on vesikeskuslämmitys ja lämmität sähköllä? 1-3 kuution purkurivaraaja on ihan ok yösähkölämmittäjälle (samoin puulämmittäjälle, aurinkosähköllä ja tuulivoimalla riittää pienenpikin) mutta 1100€ et saa tuon kokoista varaajaa.

Toinen vaihtoehto on että talosi pääsulakkeet eivät riitä yhtaikaa lämmittämään ja lämpimälle käyttövedelle jos molemmat on "täysillä päällä" ja silloin voi joku 200-300 litran varaaja kierrukalla olla ihan ok joka tasaa nämä piikit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nibbe kirjoitti:

Onko tietoa? onko puskurivaraajasta jotain hyötyä?
Tarjouksessani on lisähinta sille 1100 euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu