meillä aloitettiin 4 viikon iässä lapselle lisärauta. Lapsi täysiaikainen ja syntymäpaino 2400. rautaa annettu nyt 2 viikkoa. raudasta tullut kovat vatsakivut, miten raudasta johtuvia vatsakipuja voi helpottaa? voiko vyöhyketerapia auttaa raudasta johtuviin vatsakipuihin?
lisärauta
4
668
Vastaukset
- vatsakivut
vielä piti kysyä että milloin raudasta johtuvat vatsakivut ovat muilla helpottaneet vai ovatko ollenkaan? rautana fer in sol.
- ...
Meillä oli sama rauta, eikä aiheuttanut vatsakipuja. Tosin meillä ei yleensäkään masuvaivoista ole itketty.
Mä annoin päivän rauta-annoksen kahdessa erässä, aamuin illoin, se vois ainakin helpottaa.. - vatsakivut
... kirjoitti:
Meillä oli sama rauta, eikä aiheuttanut vatsakipuja. Tosin meillä ei yleensäkään masuvaivoista ole itketty.
Mä annoin päivän rauta-annoksen kahdessa erässä, aamuin illoin, se vois ainakin helpottaa..minkä kokoinen annos teille oli määrätty rautaa? annoitko raudan lusikalla vai ruiskulla? minkä ikäisestä mihin ikään asti annoit rautaa?
- ....
vatsakivut kirjoitti:
minkä kokoinen annos teille oli määrätty rautaa? annoitko raudan lusikalla vai ruiskulla? minkä ikäisestä mihin ikään asti annoit rautaa?
Sairaalassa aloitettiin rauta jokusen viikon iässä ja vuoden iässä lopetettiin. Rauta-annos kasvoi painon mukana ja ruiskulla annoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334169Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122634Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412382Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161436Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436- 481179
- 781087
- 59963
- 45946
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921