meillä aloitettiin 4 viikon iässä lapselle lisärauta. Lapsi täysiaikainen ja syntymäpaino 2400. rautaa annettu nyt 2 viikkoa. raudasta tullut kovat vatsakivut, miten raudasta johtuvia vatsakipuja voi helpottaa? voiko vyöhyketerapia auttaa raudasta johtuviin vatsakipuihin?
lisärauta
4
674
Vastaukset
- vatsakivut
vielä piti kysyä että milloin raudasta johtuvat vatsakivut ovat muilla helpottaneet vai ovatko ollenkaan? rautana fer in sol.
- ...
Meillä oli sama rauta, eikä aiheuttanut vatsakipuja. Tosin meillä ei yleensäkään masuvaivoista ole itketty.
Mä annoin päivän rauta-annoksen kahdessa erässä, aamuin illoin, se vois ainakin helpottaa.. - vatsakivut
... kirjoitti:
Meillä oli sama rauta, eikä aiheuttanut vatsakipuja. Tosin meillä ei yleensäkään masuvaivoista ole itketty.
Mä annoin päivän rauta-annoksen kahdessa erässä, aamuin illoin, se vois ainakin helpottaa..minkä kokoinen annos teille oli määrätty rautaa? annoitko raudan lusikalla vai ruiskulla? minkä ikäisestä mihin ikään asti annoit rautaa?
- ....
vatsakivut kirjoitti:
minkä kokoinen annos teille oli määrätty rautaa? annoitko raudan lusikalla vai ruiskulla? minkä ikäisestä mihin ikään asti annoit rautaa?
Sairaalassa aloitettiin rauta jokusen viikon iässä ja vuoden iässä lopetettiin. Rauta-annos kasvoi painon mukana ja ruiskulla annoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit835968KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3024935Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202628Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei432549Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT991624Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852681513Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171491- 1051397
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331363seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1161327