Näyttää siltä, että Punis alkaa julkaista Chibi Vampirea suomeksi Karin-nimellä! Olen lukenut sarjaa enkuksi viisi osaa ja aika hyvältä vaikuttaa. Onko kukaan muu lukenut? Onko anime mistään kotoisin?
Chibi Vampire Suomeksi
vampyyrifanittaja
7561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen myös luoskellut kyseistä sarjaa ja katsonut animenkin. Mielestäni anime on hyvä, ja suosittelen läpimästi sitä katsottavaksi niille jotka siitä ovat kiinnostuneet.
Onko tietoa milloin alkaa julkaista? Itse olen animen nähnyt ja pidin aikas paljon.
Puniksen nettisivuilla sanottiin, että Karin alkaa 1.9.
Karinhan on oikein mukava sarja. :) Animen olen nähnyt ja kiva oli. Mangat omistan jo kaikki japaniks, jotenen aio ostaa, mutta positiivinen uutinen.
Koko sarja kerätty ja anime katottu=) animessa on erillainen juoni mutta silti ihan ok tavaraa.. kannattaa kummiskin lukea sarja ennen kun alkaa katomaan animena koska siinä on joitain juonni paljastuksia ja sitten vain pettyy ;/
1.9 tulee CH 1 suomeksi! toivottavasti suomennos on hyvääeikä mitään very outoa murretta.. no sehän sitten nähdään :>
Alle keskitason. Sitä samaa saibaa mitä kloonataan jatkuvasti.
luin englanniks ja siihen se lopahti, kun uusia kappaleita ei enää tullut
animea en oo tosin kattonu