musta mekko

mahdotonko?

syksyllä häät,ja olen löytänyt hienon yksinkertaisen polvipituisen mukon,mutta se on musta jossa on valkoinen vyö josta leveähköt nauhat menevät helmaan saakka. onko väärin laittaa tuollainen mekko häihin?
onko muita ideoita millainen mekko olisi hyvä? en ole vuosiin ollut häissä ja nyt haluan pukeutua hyvin.myös ompelijaa olen harkinnut käyttää jos keksisin hienon mallin.

2

464

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Henni78

      Musta ei mitenkään nykyaikana ole enää sopimaton väri häihin, sitäpaitsi ennen vanhaan morsiankin pukeutui mustaan...

      Tarkkana pitää olla vain sen kanssa, että asu on juhlava, eikä liian tunkkainen tai hautajaismainen, eli kuvailemasi mekko kuulostaa todella kivalta valkoisine nauhoineen. Polvipituus on myös ok. Osta kyseinen mekko vaan rauhassa, ja kivanväriset ja pirteät meikit sitten nassuun :)

      Jos haluat piristystä asuun, voit sitten hankkia vaikka pitrsakan väriset kengät ja pikkulaukun, eli jotain muuta niihin kuin mustaa, esim lila tai lime ovat hauskoja värejä mustan ja valkoisen kansa yhdisteltäväksi.

      Vaikea sanoa, millainen muu mekko sopisi sinulle, kun ei tiedä mittojasi/malliasi, mutta kuvailemasi mekko on varmastikin hyvä!

      • kuulla

        että on mielestäsi ok... ajattelinkin että esim valkoiset kengät ja laukku tai punaiset tai jotain muuta väriä laittaisin sitten mekon kanssa. kiitos vastauksesta. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2362
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe