Suomi pilasi Ferrarin maineen vuodessa. Toista oli Schumin aikaan, auto kulki ja mitaleita satoi. Mutta tämä oli kyllä tiedossa kaikilla muilla paitsi fanaattisilla nuoleskelijoilla.
Milloikahan kimi pitää "välivuoden" niinkuin häkkinen, heh heh
Suomi pilasi Ferrarin maineen
7
269
Vastaukset
- ei ees veroja suomeen
Suomenko vika? eihän räikkönen maksa edes veroja suomeen..
- aja ite paremmin
……………………………………..________
………………………………,.-‘”……………….“~.,
………………………..,.-”……………………………..“-.,
…………………….,/………………………………………..”:,
…………………,?………………………………………………\,
………………./…………………………………………………..,}
……………../………………………………………………,:`^`..}
……………/……………………………………………,:”………/
…………..?…..__…………………………………..:`………../
…………./__.(…..“~-,_…………………………,:`………./
………../(_….”~,_……..“~,_………………..,:`…….._/
……….{.._$;_……”=,_…….“-,_…….,.-~-,},.~”;/….}
………..((…..*~_…….”=-._……“;,,./`…./”…………../
…,,,___.\`~,……“~.,………………..`…..}…………../
…………(….`=-,,…….`……………………(……;_,,-”
…………/.`~,……`-………………………….\……/\
………….\`~.*-,……………………………….|,./…..\,__
,,_……….}.>-._\……………………………..|…………..`=~-,
…..`=~-,_\_……`\,……………………………\
……………….`=~-,,.\,………………………….\
…………………………..`:,,………………………`\…………..__
……………………………….`=-,……………….,%`>–==“
…………………………………._\……….._,-%…….`\
……………………………..,- asian ytimessä
Nyt oot asian ytimessä poika. En aja kun en osaa, ja niin ei pitäisi muidenkaan tehdä..
- mielipiteet muille
asian ytimessä kirjoitti:
Nyt oot asian ytimessä poika. En aja kun en osaa, ja niin ei pitäisi muidenkaan tehdä..
Tollasten amatöörien, ketkä eivät tiedä mitään kilvanajosta (F-ykkösistä puhumattakaan) ei tarvii kommentoida pätkääkään muitten ajotaitoja.
- haahahahahah
mielipiteet muille kirjoitti:
Tollasten amatöörien, ketkä eivät tiedä mitään kilvanajosta (F-ykkösistä puhumattakaan) ei tarvii kommentoida pätkääkään muitten ajotaitoja.
F ykkösetkö kilvanajoa? Vuoden vitsi.. Se on pelkkää naurettavaa mainostemppuilua!!!!
- jttejtjrktrk
haahahahahah kirjoitti:
F ykkösetkö kilvanajoa? Vuoden vitsi.. Se on pelkkää naurettavaa mainostemppuilua!!!!
Sinun uskomaton asiantuntevuutesi hämmästyttää minua ja muita ihmisiä. Olet oikea legenda. Todella syvällinen mielipide. Vau.
- YrjöJurri
Ei voi verrata nykysääntöjä Shumin aikaan. Kaikkein tärkein kaksikko Ferrarin nousuun oli Jean Todt ja Ross Brawn, Shumi korjasi vain hedelmät. Jos tilanne olisi ollut tämän päivän kaltainen Shumi olisi aivan samalla viivalla muiden kanssa, tuskin edes pärjäisi nykyisille Ferrari kuskeille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain38112556Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2675508Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2254025Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2542947Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192050Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191884Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167963Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59783