ikaalisissa

Boi

Olin jonkin aikaa sitten tyttöystäväni kanssa ikaalisten kylpylässä ja jouduin sattumalta erääseen tilanteeseen.

Olin menossa yhteishöyrysaunaan ja perässäni tuli myös kaksi miestä. Toinen näytti alle 18v:ltä ja toinen oli jo varmaan noin 35 vuotias, äkkiä katsottuna. Saunassa ei ollut muita sillä hetkellä.

Sitten naisten puolelta tuli hahmo joka huuteli miehiä nimeltä ja miehet huikkasi että tule tänne tai jotain vastaavaa, en enää muista. Kuitenkin he olivat samaa seuruetta puheista päätellen. Olin itsekin melko lähellä heitä ja kun höyry välillä hälveni niin uteliaisuuttani katsoin naiseen päin.

Nainen oli tietysti ilkosillaan kuten saunassa kuuluukin. Nainen vaikutti noin samanikäiseltä kuin vanhempi mies ja istuikin hänen vieressään. Nainen oli hoikka ja pienirintainen, enempää en viitsinyt katsoa. Puheiden perusteella tiesin että he olivat pariskunta joilla oli joku sukulaispoika mukanaan.

Ajattelin että pitäisköhän jo lähteä kun tyttöystäväni varmaan jo kuivaili hiuksiaan pukuhuoneessa. No juuri kun meinasin nousta ylös niin pariskunta sanoi tuolle pojalle että he jo lähtevät. Tuo poika sanoi heille vielä jäävänsä hetkeksi aikaa höyrysaunaan.

En kehdannut heti sen ukon perään lähteä saunasta pois vaan ajattelin olla vielä minuutin. Samassa naisten puolen ovi aukeni ja samainen nainen tuli takaisin saunaan tuon pojan viereen ja läpsäisi häntä takamukselle ja hipaisi ohimennen poikaa jalkovälistä. Nainen heitti selin makuulle vastakkaiselle penkille poikaan nähden. Nainen makasi haarat levällään poikaan päin itsekin näin selvästi miten pillun viiva näkyi.

Ihmettelin että eivätkö he piitanneet minusta lainkaan, vaikka näkivät minun höyryn läpi selvästi. Nainen puheli rivouksia pojalle, ja poika selvästi häpeili koska tiesi minun olevan melko lähellä. Yritin pidätelläl seisokkiani ja sainkin pidätettyä. En voinut kuitenkaan olla katsomatta tuota höyryn läpi heikosti näkyvää pillua. Nainen kiusasi vielä poikaa avaten ja sulkien haarojansa. Näky oli myös minulle herkullinen. Sitten oli pakko lähteä pois, muuten olisi minun herkut olleet pian seinäkaakeleilla.

En tiedä mitä sitten sen jälkeen tapahtui, mutta pesin ainakin 10 minuuttia eikä poika näyttänyt tulevan saunasta ainakaan pois. Kylpylässä ei ollut muutenkaan tuolloin paljon porukkaa, muutama porealtaassa kylpijä. Suihkutiloissakaan ei ollut ketään. No lähdin siitä sitten pukuhuoneeseen.

Havaitsin saman 35v miehen joka lähti saunasta aiemmin pois. Vaimonsa nyt levitteli samaan aikaan luultavasti haarojaan 15 vuotta nuoremmalle sukulaispojalle.

Kuivailin siinä hiuksiani ja puin päälleni. Samassa tuo poika tuli myös pukuhuoneeseen. Siinä sitten tuo poika ja se ukko alkoivat jotain autoista porisemaan. Ja sitten minä jo lähdinkin aulaan odottamaan tyttöystävääni. Sillä aina kestää kun pitää meikata.

5

10795

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Päiväuni

      Sillä todellisuudessa Ikaalisissa on erotettu väliaidalla miesten ja naisten puoli.

      • Boi

        Onko näin todella? Voi olla että muistini sitten pätkii.

        Tapauksesta on noin 3 vuotta aikaa enkä ole käynyt siellä sen jälkeen. Tuolloin ei mitään väliaitaa ollut. Ehkä sellanen järjellä kuviteltava raja oli. En ole enää kyllä varma pätkiikö muistini kylpylän osalta? Vai olikohan tapaus sittenkin Serenassa, kuten meinasin ensin kirjoittaa, mutta vaihdoin nimeä. Olen käynyt niin monessa kylpylässä että en ole varma oliko sittenkään kyseessä tuo ikaalinen. Vaiko serena?

        No pääasia eli tarina oli kuitenkin tosi, sehän tässä jutun juoni oli. Olipa kylpylä nyt kumpi hyvänsä. Sorry että muistini pätkii jos unohdin kumpi kylpylä oli kyseessä.


      • joo
        Boi kirjoitti:

        Onko näin todella? Voi olla että muistini sitten pätkii.

        Tapauksesta on noin 3 vuotta aikaa enkä ole käynyt siellä sen jälkeen. Tuolloin ei mitään väliaitaa ollut. Ehkä sellanen järjellä kuviteltava raja oli. En ole enää kyllä varma pätkiikö muistini kylpylän osalta? Vai olikohan tapaus sittenkin Serenassa, kuten meinasin ensin kirjoittaa, mutta vaihdoin nimeä. Olen käynyt niin monessa kylpylässä että en ole varma oliko sittenkään kyseessä tuo ikaalinen. Vaiko serena?

        No pääasia eli tarina oli kuitenkin tosi, sehän tässä jutun juoni oli. Olipa kylpylä nyt kumpi hyvänsä. Sorry että muistini pätkii jos unohdin kumpi kylpylä oli kyseessä.

        Kaikkihan täysjärkiset ymmärtää että valetta koko juttu. Jos näin olisi oikeasti tapahtunut, muistaisit taatusti paikan...


      • peto
        joo kirjoitti:

        Kaikkihan täysjärkiset ymmärtää että valetta koko juttu. Jos näin olisi oikeasti tapahtunut, muistaisit taatusti paikan...

        jep, ja mä olisin ainakin katsonut näytöksen loppuun. Tiedä vaikka poika olisi tarvinnut apua vanhemman naisen tyydyttämiseen.


    • Anonyymi

      Ainakin yks jarmo kuuluu vähemmistöön

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      209
      11954
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8228
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6363
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5277
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5000
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      51
      4523
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4451
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3946
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      83
      3452
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      55
      2005
    Aihe