En ole normaali

En ole koskaan: -Seurustellut milläänlailla
-ollut pikkasessakaan humalassa
-ollut kavereiden kanssa ulkona illalla(kavereistakin ollut aina kova puute, tällä hetkellä ei ole kuin yksi kaveri ja sitäkään en ole nähnyt kesälomalla kertaakaan)
-saanut tyttöä kaverikseni
-ollut minkäänlaisissa festareissa
tai konserteissa.


Kuka tämmöstä luuseria koskaan haluaisi poikaystäväkseen?
12384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eli oon 17v.

Äänestä
  • itse 35v.
    seurustellut olen,
    namisissakin ollut,
    lapsikin on, mutten näe enää
    ystäviä ei ainuttakaan
    nyt lähinnä itsemurha mielessä

    Äänestä

et et oo seurustellu tai ollu humalas, ei oo mitenkää tarkota et oisit luuseri. tai festareissa.
mistä johtuu et sul ei oo frendejä? ootko ujo? nyt lomalla on hyvä tutustua ihmisiin, mee vaikka rannalle, tai ostaa jäätelöä kaupasta, tai kävelylle. sitku näkyy omanikäsiäs ihmisiä, mee vaa rohkeesti juttelee. ota vaikka se sun kaveris mukaa ja menkää yhessä. onko kaverillas muita frendejä? kysy voitko mennä niitten mukaan jonnekin chillaamaan.

Äänestä

Jätkä hei, nyt itsetuntoa kohottamaan!

Minä olen seurustellut neljä kertaa, olen usein humalassa, olen aina menossa iltaisin, olen saanut kavereikseni monia jätkiä, olen ollut festareilla ja konserteissa, olen hyppinyt sängystä toiseen, olen ollut tekemisissä sosiaaliviranomaisten kanssa ja sinä vielä sanot, ettei kukaan tyttö halua sinua!

Kuten näet, olet minuun verrattuna tavattoman kiltti ja hyväkäytöksinen, joka saa kenet vain, toki kannatan harkitsemaan vakavasti haluatko samankaltaisen tytön vai bilehileen, mutta tyttöjä sinä saat. Olet käyttäytymisesi suhteen unelmajätkä, kunnioitettavaa käytöstä tuon ikäiseltä. Sanan luuseri voit siis unohtaa.

Ole oma itsesi ja elä elämääsi, tyttöjä tulee vastaan kun on sen aika!

-Tyttö, 18v.

Äänestä

minäkään en ole normaali...
- en ole seurustellut
- tai ollut humalassa
- kavereiden kanssa ulkona olen ollut ehkä kerran, mutta siis olin jo yhdeltätoista kotona eikä ne ees ollu kavereita. juttelin nuoriso-ohjaajan kanssa.
- poikia on muutama ollu kaverina mut ne on ollu joko et oot liian nuori mulle tai et ootpa ruma.. vaikkakin omasta mielestä ihan nätti laitettuna varsinkin.
- parissa konsertissa.

mistäpäin olet? :) minua ainakin kiinnostaisi tuollainen "luuseri", ei noin saa ajatella.;o

Äänestä
  • mä oon 19v, enkä oo tehnyt oikein mitään...
    ei oo ollut poikaystäviä, ei bileitä, ei viinaa ei mitään.
    oon niin tylsä tavis, ei ketään kiinnosta olla mun kaa, kun voi olla joidenkin BB-Hennojen ja muiden "kaunottarien" kaa.

    Äänestä

ne on säälittävii jokka on humalassa

Äänestä

Meikä ratkasee nyt teijän kaikkien ongelma (tai no en oo siitä varma mut toi kuulosti hyvältä). Elikkä asia on niin että näitä "luusereita" ja "taviksia" todellakin löytyy mutta suurin ongelma on yks kohta näistä "mitä en ole tehnyt"-listoista (itselläki siis samanlainen lista) eli tämä: "En ole ikinä käynyt ulkona kavereiden kanssa" (tai joku vastaava). Turha väittää ettei kukaan ole samanlainen tai kukaa ei mua huoli kun että oo toisianne tavannu, just sen takia että olette aina vaan kotona! (itsellä sama ongelma..)

Pitäis olla olemassa sellanen "luuseri-päivä" joka olis nyt sitte vaikka joka kuukauden toinen tiistai, jollon nää luuserit sais potkii ulos talostaan kaupungille pyörimää jotta ne tapais toisiaan :D

Äänestä

no et ole yksin... olet samanlainen ku mä, tosin vuoden minua vanhempi

Äänestä
  • tulis ja potkis kaunpungille, mutta kun ei yksin pysty menemään mihin, niin vähän vaikeeta löytää mitään uusii tyyppei

    Äänestä

kelpais mulle, samat asiat voisin listata :)

Äänestä
  • siin ei todellakaan oo mitään outoo et ei oo käynny festareilla tai kännäilly. ja minkä arvosia ne kännikaverit sit oikeen on? Ykski ystävä on arvokas, jos se on oikee ystävä. oo rohkeesti oma itses ja juttele ihmisille :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ei ei kirjoitti:

En ole koskaan: -Seurustellut milläänlailla
-ollut pikkasessakaan humalassa
-ollut kavereiden kanssa ulkona illalla(kavereistakin ollut aina kova puute, tällä hetkellä ei ole kuin yksi kaveri ja sitäkään en ole nähnyt kesälomalla kertaakaan)
-saanut tyttöä kaverikseni
-ollut minkäänlaisissa festareissa
tai konserteissa.


Kuka tämmöstä luuseria koskaan haluaisi poikaystäväkseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu