onko kellään kokemusta tämän hotellin all inclusive ruokailuista. ollaan tammikuussa lähdössä kysieseen hotelliin. olis hyvä tietää kannaatko otaa all inclusive vai puolihoito.
ponderosa teneriffa
3
1001
Vastaukset
- hyvältä...
Olen syönyt Ponderosassa vain aamiaista, mutta harkitsisin kolme kertaa ennen kuin sitoutuisin syömään kaikki ateriani hotellin pienessä ravintolassa. Playa de las Americas on täynnä erinomaisia kohtuuhintaisia ravintoloita, joten miksi kukaan haluaisi ilmaantua joka päivä tietyllä kellonlyömällä SAMAAN paikkaan syömään?
Meillä oli taannoin Playa Blancassa Lanzarotella kahden viikon matkalla ensimmäinen viikko puolihoidolla ja toinen sitten vaan aamiaisilla ja ulkoruokinnalla. Hotelli oli hyvätasoinen, eikä sen kummemmin aamiais- kuin illallispöydästäkään puuttunut mitään. Joillekkin tuonkaltainen järjestely sopii. Olin itse silloin polvileikkauksen jälkeen "keppipotilas", joten eipä tarvinnut lähteä kylälle köpöttelemään. Muuten olen kyllä kanssasi samaa mieltä, että ruokapaikkoja noissa kohteissa on runsaasti ja hintataso varsinkin kaupungeissa edullinen.
Ainakin tässä Playa Blancan hotellissa oli joka ilta erilaiset pöperöt, eli ei siihen ainakaan viikossa leipääntynyt. Kovasti tykättiin ja toisella viikolla Sotiksen klapi jo taipui pieneen kävelymatkaan rannan kalaravintoloihin.
En tunne Ponderosaa palveluineen, mutta tuo edellä kerrottu noin yleistasolla.
Jollekin päiväaikaan paljon saarella liikkuvalle puolihoito voi silti olla ihan passeli ratkaisu. Esim. yksin matkustavalle voi olla melkoinen kynnys mennä itsekseen illalla syömään. Elämäntilanteita on moniaoliko hotelli muuten hintansa väärti. minkälaiset välimatkat ympäristöön.
ei olla aiemmin käyty teneriffalla, kun mies on enempi ingles fani.
allinclusive kiinnosti sen takia , kun huomasimme tammikuussa kanarialla ruokailun kallistuneen, vaikka välillä teimme itse.
rahaa meni rutkasti enemmin, mitä allinclusive ponderosassa maksaa.
olishan se helppoa ainakin tuon miehen mielestä, hän kun ei pitkiä matkoja jaksa kävellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25017385Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18012358Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El636134Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694955MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214955Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.274065Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843635Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja233612NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413141Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119