kokemuksia rakennekynsien laitosta lappeenrannassa? missä, mihin hintaan, millainen lopputulos? :)
rakennekynnet
11
5980
Vastaukset
- haluatkos
Acryyli vai geelikynnet? Beauty Center (kauppakadulla) tekee molempia, kennedy`ssä tekee vain geelikynsiä ja oisko sit vielä et kauneus studiolla tehdään myös, mutta en tiedä kumpia.
- riinas84
Olen tuolla Kauneusstudiolla käynyt laitattamassa rakennekynnet pitkän tovin. He tekevät LCN-rakennekynsiä, geelikynnet siis. Tulee todella luonnollisen näköiset! Hinnaston olen näemmä hukannut, mutta muistaakseni tuo kynsien laitto maksoi noin 80-90 € ja kynsien huolto reilun 60 € (sis. 3 uutta kynttä). Tuolla studiolla on aiemmin ainakin ollut vain yksi tekijä, joten aikoja sai aika nihkeästi.
Kaverini kävi kerran laitattamassa kynnet tuolla Beauty Centerissä, mutta ikävä myöntää, että eivät olleet lähellekään yhtä luonnollisen näköiset kuin LCN-kynnet. Hinta on kuitenkin hieman huokeampi. Geelikynsien tai akryylikynsien laitto maksaa 90 € ja huolto 45 € (sis. 5 uutta kynttä).
LCN-kynsiä tehdään ilmeisesti jossain muuallakin Lappeenrannassa, Beauty Bellassa ainakin netin mukaan. Hinnoista en tiedä paremmin.- Beauty Centeriä..
..ehdottomasti! Ainoa paikka Lappeenrannassa, jossa tehdään kynsiä päivittäin ja
useille asiakkaille päivässä. Kynsienteko kun tarvitsee taakseen säännöllistä tekemistä, niin työn jäljen kuin aineidenkin takia. Mukavat tekijät, kestävät ja laadukkaat kynnet sekä kohtuuhinta. Ainut paikka jota voin suositella suoraan sydämestäni! ;)
- Kynsiinsä pettynyt
Itse olen käynyt laitattamassa Kennedyllä ja en ollut todellakaan tyytyväinen lopputulokseen.. Olivat todella nuhruiset ja epäsiistit. Että jos haluaa siistit ja hyvännäköiset kynnet, niin en suosittele ainakaan Kennedyä.
- kultakutri-82
Yvec Rocherin kauneissalongissa Valtakadulla on miellyttävä kosmetologi, kohtuu hinnat ja työn laatu huolellista. Suosittelen tätä paikkaa rakennekynsien sekä muidenkin kosmetologipalveluiden osalta. Itse en ole pettynyt kertaakaan.
- zadaa!
Beauty centteriin Tiialle. Onpi paras, on tehny jo pitkään kynsiä ja tekee huolella ja hienosti, kohtuu hinnalla. Käypi myös opettamassa kynsien laittoa koululla.
- oikomista..
Beauty Centerilläpä ei ole ketään Tiiaa töissä. Tarkotat varmaan Beauty Placea / Tia's Beautyä Osuuspankin talon tietämillä. Beauty Centerissä tehdään edelleen eniten kynsiä Lappeenrannassa ja tekijöitä on kolme.
- real life
Hanki elämä.
- suositus
Olen käynyt laitattamassa rakennekynnet Kauneus & Kynsistudio Aniram. Tekee geelikynnet ja kestogeelaukset Koulukadulla Parturi-Kampaamo Ritva Sarvilahti tiloissa Armadan lähellä. Tulee todella kauniit ja koristeet ja kuviot sisältyy hintaan. kynsien laitto maksoi noin 60-70 € ja kynsien huolto 50 €. Löysin sen Facebookin kautta, kannattaa ehdottomasti käydä!
- Suosittelen
- renier nails
Aloitan rakennekynsien peruskurssin lovely nailsissä tammikuussa ja tarvitsisin asiakkaita, joille harjoitella. :) Teen kotonani kanavansuulla tällähetkellä kynsiä harjoittelija hinnoin, asunnossa on kissa sekä koira. Jos kiinnostuit, näet tarkemmat hinnat ja yhteystiedot www.facebook.com/reniernails
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841656Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691561Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711298Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691272- 56887
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65853- 41836
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791