miten toimii muumimuki menetelmä?

Kertokaapa, miten toimii ns. muumimuki-menetelmä? tällaisesta olen lukenut, että joku olisi tullut raskaaksi muumimuki-menetelmällä. Siis miten? Minä ja kaverini ollaan samassa tilanteessa, huonot muistot miehistä ja luottamus mennyt. Lapsen haluamme kumpikin mutta miestä ei. Heteroita ollaan, jos sillä nyt mitään merkitystä on. Tässähän kysyn vain tuosta mukijutusta.
820859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mies runkkaa mukiin ja ruiskulla otetaan siittiöt ja laitetaan kohdunnapukan lähettyville: http://metku.net/~pesu/koti-inseminaatio.php eli kyse koti-inseminaatiosta.

Minkä ikäisiä olette? Tuskin vielä kannattaa alkaa yksin lasta tekemään. Se on todella rankkaa, voin kertoa. En haluaisi tieten tahtoen yksinhuoltajaksi. Lisäksi jokainen lapsi ansaitsee isän joka on muutakin kuin vain siemenpankki.

Äänestä

mekää hoitoon läskiperseet!!

Äänestä

Ihan kuin Kauniista ja Rohkeista..

Äänestä

Tuleeko normaali lapsi, jos ei ole muumimukia ja käyttää Väyrysmukia?

Äänestä
  • Ei tule,lapsi muistuttaa hyvin paljon sisiliskoa. Parhaiten tämä onnistuu muumimammalla ja nipsumukia en suosittele koska silloin lapsesta tulee hyvin luultavasti itkevä kermaperse

    Äänestä

Helposti.
Tosin miehen löytäminen hommaan voi olla hankalaa, mutta ainahan klinikalle pääsee.

Muutama nainen on minuakin kysellyt noihin hommiin mutta en ole ollut kiinnostunut. Vastuut ynnä muut eivät siis pelota, mutta mikäli jo alussa homma menee tuollaiseksi niin myöhemmin on odotettavissa isoja ongelmia.

Äänestä

Sairaaloissa on luovutettuja siittiöitä, menkää sinne ja kysykää lisätietoja. Tiedän yhden samaisen tapauksen, nainen halusi lasta ja miestä ei ollut. Joten tämä meni sairaalaan juttelemaan luovutetuista siittiöistä ja nyt tällä on laskettu aika ihan käsillä.

2Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lapsi pian alulle kirjoitti:

Kertokaapa, miten toimii ns. muumimuki-menetelmä? tällaisesta olen lukenut, että joku olisi tullut raskaaksi muumimuki-menetelmällä. Siis miten? Minä ja kaverini ollaan samassa tilanteessa, huonot muistot miehistä ja luottamus mennyt. Lapsen haluamme kumpikin mutta miestä ei. Heteroita ollaan, jos sillä nyt mitään merkitystä on. Tässähän kysyn vain tuosta mukijutusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu