Ahneus

Saako lestatiolainen olla ahne?
8726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ne yleensä ole ja varsinkin kateellisia ja tuomitsevat muita

Äänestä

Ahneita ne on ja omanedun tavoittelijoita. Kaikkea ne tekee mitä me muutkin ihmiset.
Vältän kaikkea kaupallistatoimintaa heidän kaa en osta mitään heidän palveluja tai tuotteita vaikka olisivat miten hyviä.

Heidän uskonsa tulee läpi kaikessa nimenomaan uskon vääristymät, syyttävä muita ohjaava elämänasenne.

Äänestä
  • yksi tosi paha ahne löytyy nykyään kannuksesta.

    Äänestä

En

Äänestä
  • senkin.

    Äänestä

yhtään ainoata lestaa joka ei olis ahne kaikki lestathan uskoo siihen ikiwanhaan lestataatiukseen samaan höpinään no suomihan on vapaa maa mut rajansa kaikella

Äänestä

1 on tosi paha sellainen.

Äänestä

on sairaus,ja muu siihen liittyvä.Oisko kyse narsismista?silloin kyllä pitäs mennä hoitoon.esim lääkäriin???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yhmettelijä kirjoitti:

Saako lestatiolainen olla ahne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu