Kattoikkuna

Mitä moinen maksaa? Suunnitelmissa laajentaa makuuhuonetta ullakkotilaan ja tehdä samalla harjakattoon kattoikkuna. Kumpi maksaa, reikä vai ikkuna?

Ikkuna mielellään semmonen, missä keskellä saranat (voi laittaa huonekaluja) ja sit semmonen kiinteä pikkuikkuna alapuolelle.
1278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lapeikkunaa vai lyhtyä teet?

Eli lapeikkunasta näkee ylös = hyvin valoa.

Katto lyhdystä näkee paremmin pihalle ? huonommin valoa.

Ikkunaan menee muutama satanen mutta se on ongelmistasi pienin. Timpuri rullaa tuollaista varmaan viikon - jos siis tietää mitä tekee.

Varaa teetettynä 5000 eur. Tee-se itse 500 eur.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakentajarane kirjoitti:

Mitä moinen maksaa? Suunnitelmissa laajentaa makuuhuonetta ullakkotilaan ja tehdä samalla harjakattoon kattoikkuna. Kumpi maksaa, reikä vai ikkuna?

Ikkuna mielellään semmonen, missä keskellä saranat (voi laittaa huonekaluja) ja sit semmonen kiinteä pikkuikkuna alapuolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu