Nosto Visalla

uskaltaako?

uskaltaako varnassa tai GS:llä nostaa rahaa visalla?Missä automaatit yleensä on ja millä kielellä ne on?osaako niistä nostaa huonommalla enkulla?onko automaatteja yleensä pankin sisällä,että ois turvallisempaa nostaa?
mitä luulette,riittääkö 500€ levoiksi vaihdettuna 2aik 2lasta 1vk loma?aamupala kuuluu hotlaan,mut sit muu syöminen ja vesipuistot ja pientä shoppiluu?

4

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---

      Seinästä suoraan nosto on riski . Suosittelen nostamista luotettavista pankkien tiskeiltä , joista voi kysyä lomaoppaaalta.

    • riittää...

      Palasimme juuri Albenasta, 2 3 perhe ja meillä paloi rahaa tonni viikon matkalla. Aamupala sisältyi meilläkin matkaan ja kerran päivässä käytiin ravintolassa syömässä ja virvokkeita/jätskiä osteltiin halumme mukaan. Tehtiin muutama taksiretki, ostettiin kaikille vähän matkamuistoja ja vaatteita ja lapset kävivät muutamissa laitteissa (trampoliinit yms). Vesipuisto taitaa viedä budjetistanne jo neljäsosan, jos ruuat lasketaan mukaan. Me emme nuukailleet, mutta enemmänkin olis voinut rahaa polttaa. Kuvittelisin, että satku päiväs olis passeli summa teille. Tosin ei kaikkea kandee vaihtaa kotimaassa, euroja vähän mukaan niin levoja voi vaihtaa tarpeen vaatiessa lisää vaikka hotskassa (meillä kurssi oli 1e=1,85 levaa). Mukavaa matkaa!

      • alkup.

        oliko kiva reissu ja pysyittekö terveinä?


    • 090

      jos automaatti on pankin seinässä niin uskaltaa. aina on onnitunut. Yksinään maassa seisoviin älä korttiasi laita. Itselläni on joka lomalla (5 kertaa Bulgariassa) visa ja aina onnistunut nostot. tosin on ihan hyvä olla eurojakin, joita sitten vaihtaa tarpeen mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3447
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe