Kolli menee

meillä on vajaa kaksi vuotias kollikissa, joka menee kastrointiin ensi viikolla. Kissa oli meillä aluksi siitossopimuksella, jonka takia leikkaus on venynyt näin pitkälle.
Kolli merkkailee ja yrittää astua koko ajan tyttökisuamme.

Kuinkahan todennäköistä on, että tämä sama ralli jatkuu edelleen leikkauksen jälkeen??
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä on niin tapauskohtaista. Merkkaus luultavammin loppuu mutta kolli voi silloin tällöin yrittää yhä astua tyttöä. Ei tuo nyt vielä niin vanha ole leikattavaksi että tapa välttämättä jäisi päälle. Meillä ainakin tuon ikäiseltä kollilta merkkailu ja huutelu loppuivat aika pian leikkauksen jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leikkaukseen.. kirjoitti:

meillä on vajaa kaksi vuotias kollikissa, joka menee kastrointiin ensi viikolla. Kissa oli meillä aluksi siitossopimuksella, jonka takia leikkaus on venynyt näin pitkälle.
Kolli merkkailee ja yrittää astua koko ajan tyttökisuamme.

Kuinkahan todennäköistä on, että tämä sama ralli jatkuu edelleen leikkauksen jälkeen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu