Club in, Eilat

harkinnassa

Voisiko joku kertoa millainen hotelli, AM tarjonnassa? Lasten (7-16v.) kanssa suunnitellaan ensi kevääksi sinne matkaa.
Onko hotelli ihan sivulla, vai onko lähistöllä kauppoja/ravintoloita? Ekaa kertaa tuohon maahan suunitellaan matkaa, joten kaikkea mahdollista kohteesta, rannoista, hintatasosta ja hotellista luettaisiin mieluusti.

1

576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaupungista

      Josko tarkoitat keskustasta 7km päässä sijaitsevaa Club In;tä niin se on melko kaukana kaupungin palveluista, (no, paljon ja paljon, kaikki on suhteellista). Ja teitysti se, mitä lomalta hakee, ratkaisee asian.

      Hotellit sinänsä kaikki on tasoltaan hyviä ja siistejä. Jos pitää snorklauksesta ja merestä muutenkin paikka hyvä.

      Liikenneyhteydet varsinaiseen kaupunkiin on hyvät ja edulliset. Taksit vie muutamalla eurolla. Paikalliset bussitkin liikkuu reiteillään. Muistaakseni joistain noista kauempana olevista hotelleista olisi ollut ilmaisiakin kyytejä kaupungille?

      Kaupat ja ravintolat pääasiassa sijaitsee kaupungissa, pohjoisranta alueella, missä paljon myös hotelleja sekä varsinaisen paikallisten asukkaiden puolella. (lentokenttä hauskasti jakaa kaupungin).

      Eilat, niinkuin koko Israel on siisti, korkean teknologian maa. Kaupungissa on turvallista ja puhdasta. Mukavia, paljon erilaisia ostospaikkoja. Kauppaa saa tehdä ihan rauhassa.

      Itse olen ollut eri kokoonpanoilla neljässä eri hotellissa. Kaikki erilaisia. Lasten kanssa tykästytty Royal Gardeniin, niin että uusi matka jo varattuna samaiseen hotelliin. Sieltä sopiva matka kävellen lintupuistoon, rannalle, kaupunkiin, rantabulevardille, ravintoloihin......

      Rannat osittain pyöreää pientä kiveä, osaan ajettu pehmeä hiekka. Loivasti jyrkkenevät siistit. Uima- ja snorklausranoja usempia. Veden suolapitoisuus senverran korkea, että kelluttaa helposti. Lisäksi vesi on aina vähintää 20 asteista. Ilmasto miellyttävän lämmin ja kuiva.

      Tässä joitain omai mielipiteitäni matkoistani. Vastailen mielelläni, jos vielä jotain sellaista on!!!!!!!!!!!!

      Mukavaa lomasuunnittelua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6592
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      366
      6166
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3043
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2514
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2165
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    9. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1315
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe