Siis hienoo et kawaa saa esm cobrat mutta!Mistä saa niihin vanhoissa putkissa olevan tunnistimen paikikalle jotain???? neistä mistä v i., neistä ja mitä ??ois kiva kun cobrat pelais ilman häiriötekiöitä!!!
Kawasaki vn 900/cobrat
mistä
7556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mulle cobrat laitettiin Bike Worldissa. Ne tunnistimet on laitettu niihin cobriin paikalleen eikä oo mitään häiriöitä. En ihan varmaan kyllä tiedä mitä tarkoitat??
Mulla siis cobrat murisee, meno maistuu ja tunnistimet tunnistaa.
Olen itsekin funtsinut putkien vaihtoa ja teettä homman pajalla. Paljon sulla tuli maksamaan homma ns. täysihoitona? Tuleeko tehoa/vääntöä lisää? Pyörä on muuten makee, mutta soundit vähän kesyt.
Jep siis tarkoitin netistä ja fi valon sammumaan hymm,,hyvä idea toi sun mutta ei täällä oo mitää Bike Worldia täytyy tutkia kuka laittais cobrat tunnistimineen.Kawa vn 900 08 on kyllä muuten loisto pyörä kuhan äänet saa kohdilleen;)
Mulla kävi niin että ne piti jo uutena laittaa mutta eivä saaneet niitä maahan. Silloin hinta laskettiin asennuksineen 600€ ( pyörä on viimevuotinen 08 )
Purin kaupan niiden osalta. Tavella pyörä oli huollossa, sanoivat putkien tulleen. Otin ne ja nyt hintaan 540€ myöhässä kun olivat. Listahinta pelkillä putkilla taitaa nyt olla yli 700€ huikeaa kyllä. Mutta on kesä ollut makea ääninen, katseet saa wäinö osakseen. Tehon ja väännö voisin sanoa ehkä hieman parantuneen, muutenkin on wäinössä hyvin se puoli.
Jep, muuta en osaa kertoa. Mutta eikös sitä asennusta saa siitä liikkeestä mistä pyörä on hankittu. Ellei myyjä ole yksityinen. Mulla on peukku niin keskellä kämmentä noiden pyörän fiksauksissa jotta annan ammatti ukkojen hoitaa ne hommat.
Ne mystiset "tunnistimet" on lamda-anturit, joita sytytyksensäätöboxi käyttää, ainakin uudemmassa ruisku-mallissa(itellä 08). En lähtis vaihtamaan putkia pelkkien äänten takia, vaikuttaa amislaisten touhulta. Säätöboksi mäkeen, tilalle power commanderi ja imupuolelle vapaavirtaussuotimet alkuperäisten superlonien tilalle, niin alkaa Väinöllä uusi elämä.
Onhan nuo putket yleensäkin sikahintaisia pyörän arvoon suhteutettuna,tosin putkistoja saa välillä liikkeestä jopa 50€,ainakin silvertailia löytäny vanhempiin malleihin,eli tinkivaraa on.....kyllähän pyörä pelaa ja kestää alkuperäisillä parhaiten.