Kawasaki vn 900/cobrat

mistä

Siis hienoo et kawaa saa esm cobrat mutta!Mistä saa niihin vanhoissa putkissa olevan tunnistimen paikikalle jotain???? neistä mistä v i., neistä ja mitä ??ois kiva kun cobrat pelais ilman häiriötekiöitä!!!

7

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vn900

      Mulle cobrat laitettiin Bike Worldissa. Ne tunnistimet on laitettu niihin cobriin paikalleen eikä oo mitään häiriöitä. En ihan varmaan kyllä tiedä mitä tarkoitat??
      Mulla siis cobrat murisee, meno maistuu ja tunnistimet tunnistaa.

      • VN900 Classic

        Olen itsekin funtsinut putkien vaihtoa ja teettä homman pajalla. Paljon sulla tuli maksamaan homma ns. täysihoitona? Tuleeko tehoa/vääntöä lisää? Pyörä on muuten makee, mutta soundit vähän kesyt.


      • mistä

        Jep siis tarkoitin netistä ja fi valon sammumaan hymm,,hyvä idea toi sun mutta ei täällä oo mitää Bike Worldia täytyy tutkia kuka laittais cobrat tunnistimineen.Kawa vn 900 08 on kyllä muuten loisto pyörä kuhan äänet saa kohdilleen;)


      • vn900
        VN900 Classic kirjoitti:

        Olen itsekin funtsinut putkien vaihtoa ja teettä homman pajalla. Paljon sulla tuli maksamaan homma ns. täysihoitona? Tuleeko tehoa/vääntöä lisää? Pyörä on muuten makee, mutta soundit vähän kesyt.

        Mulla kävi niin että ne piti jo uutena laittaa mutta eivä saaneet niitä maahan. Silloin hinta laskettiin asennuksineen 600€ ( pyörä on viimevuotinen 08 )
        Purin kaupan niiden osalta. Tavella pyörä oli huollossa, sanoivat putkien tulleen. Otin ne ja nyt hintaan 540€ myöhässä kun olivat. Listahinta pelkillä putkilla taitaa nyt olla yli 700€ huikeaa kyllä. Mutta on kesä ollut makea ääninen, katseet saa wäinö osakseen. Tehon ja väännö voisin sanoa ehkä hieman parantuneen, muutenkin on wäinössä hyvin se puoli.


      • vn900
        mistä kirjoitti:

        Jep siis tarkoitin netistä ja fi valon sammumaan hymm,,hyvä idea toi sun mutta ei täällä oo mitää Bike Worldia täytyy tutkia kuka laittais cobrat tunnistimineen.Kawa vn 900 08 on kyllä muuten loisto pyörä kuhan äänet saa kohdilleen;)

        Jep, muuta en osaa kertoa. Mutta eikös sitä asennusta saa siitä liikkeestä mistä pyörä on hankittu. Ellei myyjä ole yksityinen. Mulla on peukku niin keskellä kämmentä noiden pyörän fiksauksissa jotta annan ammatti ukkojen hoitaa ne hommat.


    • tunnistimet

      Ne mystiset "tunnistimet" on lamda-anturit, joita sytytyksensäätöboxi käyttää, ainakin uudemmassa ruisku-mallissa(itellä 08). En lähtis vaihtamaan putkia pelkkien äänten takia, vaikuttaa amislaisten touhulta. Säätöboksi mäkeen, tilalle power commanderi ja imupuolelle vapaavirtaussuotimet alkuperäisten superlonien tilalle, niin alkaa Väinöllä uusi elämä.

      • putkijutut

        Onhan nuo putket yleensäkin sikahintaisia pyörän arvoon suhteutettuna,tosin putkistoja saa välillä liikkeestä jopa 50€,ainakin silvertailia löytäny vanhempiin malleihin,eli tinkivaraa on.....kyllähän pyörä pelaa ja kestää alkuperäisillä parhaiten.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      97
      2844
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2614
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      70
      2362
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      27
      2305
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      17
      1997
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      85
      1816
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1699
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1544
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      7
      1251
    Aihe