Lämpöanturi?

Vagcom kertoo viaksi g62, eli jäähdytysnesteen lämpötila-anturi.

Moottori on ATD. Siis 100 heppainen pumppusuutin, mutta mihin se anturi on piilotettu? Huolto-ohjeissa ei ole tuota moottorimallia kuvana, eikä se näytä olevan samassa paikassa kuin mussa moottoreissa.

Tietääkö kukaan
(kiitos)
21031
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Moottorin oikeassa päässä, mutta piilossa vesiliitännän takana.
Liitin on nyt heiluteltu, eikä ainakaan vielä valo syty uudelleen.

Äänestä
  • BKC moottori vaihdettu antura kahdesti ja aina välillä nakkaa vikak... itse alan olla puhaltimen viaksi päätymässä, kun puhallin jää pyörimään normi ajon jälkeen niin seuraava startti ja kappast taas palaa valo... huolto nostelee käsiä ja kysyy aletaanko purkaan summassa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Korjaus käynnissä kirjoitti:

Vagcom kertoo viaksi g62, eli jäähdytysnesteen lämpötila-anturi.

Moottori on ATD. Siis 100 heppainen pumppusuutin, mutta mihin se anturi on piilotettu? Huolto-ohjeissa ei ole tuota moottorimallia kuvana, eikä se näytä olevan samassa paikassa kuin mussa moottoreissa.

Tietääkö kukaan
(kiitos)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu