Olemme edelleen Ranskassa, joten mokkimme on vapaana.
Tilaa 6/8 hengelle, kodinkoneet , TV, DVD, takka, wc, suihku, sauna, tilava tontti, vene ja laituri.
Kiinnostuneet , ottakaa yhteys ja lahetan kuvia ja lisatietoa.
puh. 33 344024446
[email protected]
vapaana 26.6. - 5.7. Savossa
4
160
Vastaukset
- me4
Olimme tällä mökillä juhannuksen vietossa. Mökki on erittäin viihtyisä ja hyvin varusteltu. Muissa ketjuissa esitetyt epäilyt ovat täysin tuulesta temmattuja!! Suosittelen mökkiä kaikille!!
- Skeptikko
Pitkään näitä seurattuani, kehotan varovaisuutee. Tyhmä ei pidä olla ja esim maksaa varaus maksua tai käsirahaa.
Eikö ketään muuta pistänyt silmään että joku tuulesta temmattu oli samantien vastannut ja kehuskeli nimimerkin "seijalle" mökkiä?? - me4
Skeptikko kirjoitti:
Pitkään näitä seurattuani, kehotan varovaisuutee. Tyhmä ei pidä olla ja esim maksaa varaus maksua tai käsirahaa.
Eikö ketään muuta pistänyt silmään että joku tuulesta temmattu oli samantien vastannut ja kehuskeli nimimerkin "seijalle" mökkiä??Emme mekään varausmaksua etukäteen maksaneet, vaan paikan päällä, käteisellä. Mökin omistaja meidän kohdalla ennemminkin riskin otti, kun luotti siihen, että pidämme varauksemme ja maksamme sovitun hinnan. Juhannuksen aikaan mökille olisi ollut paljon muitakin tulijoita. Pelkän ilmoituksen perusteella on turha ketään ruveta huijariksi haukkumaan, koska rehellisiäkin ihmisiä tässä maailmassa vielä on!! Toki pitää pitää järki päässä ja olla varovainen.
- Skeptikko
me4 kirjoitti:
Emme mekään varausmaksua etukäteen maksaneet, vaan paikan päällä, käteisellä. Mökin omistaja meidän kohdalla ennemminkin riskin otti, kun luotti siihen, että pidämme varauksemme ja maksamme sovitun hinnan. Juhannuksen aikaan mökille olisi ollut paljon muitakin tulijoita. Pelkän ilmoituksen perusteella on turha ketään ruveta huijariksi haukkumaan, koska rehellisiäkin ihmisiä tässä maailmassa vielä on!! Toki pitää pitää järki päässä ja olla varovainen.
Haukuinko jotakuta huijariksi?
Kehotin varovaisuuteen, enkö?
Ikinä meiltä ei ole kukaan ottanut etu-tai varausmaksua enkä sitä jatkossakaan maksaisi. Maksan mökin kyllä paikanpäällä etukäteen tai jälkikäteen, käteisellä tai laskulla -ihan kuinka sovitaan, mutta etukkäteen en kenenkään tilille rahoja laittaisi.
Ainoastaan siinä tapauksessa maksoin koko vuokran etukäteen kun vuokrasin ison leirikeskuksen joka oltiin käyty omistajan kansas paikanpäällä katsomassa, omistajalla netisivut, Y-tunnus voimassa oleva, samoin tarkistin YTJ:stä että on toimiva yritys.
Mielestäni en tee mitään väärää jos kehotan ihmisiä olemaan varovainen. Liian moni on hyväuskoinen monessa asiassa.
Mukavaa kesää kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann5423657- 1692648
Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1782562Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k182067Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel481920Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä81872Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien361593Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1831553Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2171546- 121428