Laatutakuu pitää listoilla lopettaneita yrittäjiä. Tilastot kai näyttää sitten hiennoimilta. On nääs aika paljon yrittäjiä lähtenyt litomaan, mikä on ihan hyvä juttu.
Laatutakuu
Ninnikkä
7425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
uusia tilallekkin! Mikä lie tämänpäivän reaaliaikainen tilanne? Who knows!
Vieläkö niitä idiootteja on olemassa, jotka siihen ketjuun lähtee mukaan?! Lukekaa vanhoja viestejä, jos vielä löytyy (hakusana esim. laatutakuu), siellä on hulvattomia tarinoita tämän fr-ketjun mokista. Itse sain sopimuksen loputtua tiedon, että pitää maksaa heille 40.000 euroa, kun olen jatkanut yksityisyrittäjänä sopimuksen irtisanomispäivän jälkeen?? Se oli laiton vaade, enkä tietty maksanut, eikä olisi ollut varaa. Niin meni koti, auto ja kaikki sen ketjun yllläpitoon.
Laita lista tänne, haluan tietää, olenko vielä fr-yrittäjä!
kaikki niinsanotut negatiiviset tyypit jotka kehtasivatkin olla eri mieltä näiden "ylhäisyyksien" kanssa lähtevät kyllä jo vauhdilla ja mieluummin ennemmin. En kehtaa edes sanoa kellee, että olin niin tyhmä, että kuuluin moiseen joukkoon. Missäs kaikki nämä ketjun puolustajat ovat, vaiko tulleet toisiin ajatuksiin. Koulutusta lisää niille!
En ole vuosien lopettamisen jälkeen edes kehdannut puhua kenellekään olleeni sellainen idiootti orja,joka tuohon ketjuun lähti mukaan.En edes itse kehtaa ko.aikaa muistellakaan,tulee niin tajuttoman paha olo.
lukee "tule huippu franchisingketjuun". Hyvä vitsi. Lopettaisivat jo koko pelleilyn.
Tulin järkiini ja erosin siitä paskasta nyt elämä maittaa taas...
tämä viisivuotinen koulu laatutakuun kanssa. Sen opin, etten enää sopimuksia allekirjoittele ihan heti, enkä ilman lakimiestä. Moni hyvä yrittäjä on tämän kevään aikana lopettanut ja toimistostakin on yksi pupunpuhuja saanut lähdön. Että eiköhän se siitä jo kohta.