Mitä seuraamuksia tulee jos ajan kolme päällä kahdelle rekisteröidyllä mopolla?
kolme päällä
4
6196
Vastaukset
- fgl
Poliisit ottaa eturenkaan pois ja mopokorttilähtee 6kk hyllylle, autokortti siirtyy vuojella. Oikeudenkäyyntiin joudut liikenteen törkeästä vaarantamisesta. Mopo takavarikoidaan koska se on rikoksen apuväline.
- kokemusta on...
Ei kannata!!! Ku ite tein saman nii polliisimestari hirtti mut palleista koivuun :(
- joo, joo
räkänokan palleja ei sais kuin metrisellä narulla kiinni koivuun. Näit vaan unta että vanha likainen setä sitoisi ja piiskaisi sinua. Jatka vaan siellä Aku Ankan parissa - sillä niin on kaikille parempi.
Riippuu poliisista. Jos mukava poliisi pysäyttää, voi antaa vain sanallisen huomautuksen. Mutta jos taas on v*tuttava, sakko on aika varma.
Tietenkin se riippuu myös sinusta, oletko asiallinen.
Itse olen monta kertaa selvinnyt sakoilta olemmalla asiallinen, joten se kannattaa. =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062481Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42219Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441845- 321423
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011114Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81908