Kalustettu/Kalustamaton Yksiö Kalliossa (Furnished studio in Kallio)

karikristian

Lisätietoja Oikotien ilmoituksesta

http://www.oikotie.fi/vuokra-asunnot/kerrostalo/kallio/helsinki/1816402


20.5 neliön viihtyisä, täysin kalustettu yksiö tupakeittiöllä ja kylpyhuone/WC:llä. Osoite Fleminginkatu 25. (On myös mahdollista vuokrata ilman kalusteita). Asunto tuntuu neliöitään tilavammalta kolmen metrin huonekorkeuden ansiosta. Runsaasti säilytystilaa, lokerikkoja, kaappeja, hyllyjä sekä suuri vaatekaappi. Avokeittiössä hoituvat suuremmatkin kokkaukset. Tilavassa ja remontoidussa kylpyhuoneessa on runsaasti suihkutilaa. Asunnossa on mm. 120 cm leveä sänky, vaatekaappi, hella, uuni, liesituuletin, kookas pakastin, jääkaappi, vedenkeitin, kahvinkeitin, mikro, iso tv, digiboxi, dvd-soitin, modeemi, väritulostin-skanneri, käyttämätön täydellinen astiasto ja kaikki perustarvikkeet ruuanlaittoon. Erittäin tyylikäs ja käytännöllinen sisustus.

Asunto sijaitsee Kallion sydämessä upeassa 1910-luvun jugend-talossa. Äänieristetty palo-ovi pitää rapun metelit täysin loitolla. Talossa on suuri pesutupa, jossa on kaksi isoa pesukonetta, kuivausrumpu, mankeli, käsipesualtaat, matonpesupiste, kuivaushuone jne. Lisäksi asukkaille on käytössä kylmäkellari sekä kellarivarastoja. Suljettu sisäpiha vihreine kasveineen tarjoaa rauhallisen ympäristön lukea kirjaa tai viettää aikaa. Taloyhtiöstä on myös mahdollista vuokrata työhuone ja sauna. Sisäpihalla on useita lukittuja varastoja polkupyörille ja urheiluvälineille jne.

Loistavat kulkuyhteydet metrolla, bussilla tai raitiovaunulla. Raitiovaunu 9:n pysäkki on talon edessä ja menee suoraan Helsingin keskustaan. Kaikki palvelut kävelyetäisyydellä.

Asunto vuokrataan kalustettuna TAI kalustamattomana. HETI VAPAA, SOVI NÄYTTÖ! Toimi nopeasti! Kahden kuukauden vuokratakuu. Näyttötiedustelut: 050 330 4617 TAI [email protected].

Vuokra 600€/kk 15€/henkilö.

0

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

        Olet järkyttävä.
        Ikävä
        200
        4363
      2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

        Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
        Huittinen
        42
        2006
      3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

        Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
        Ikävä
        61
        1667
      4. Ymmärrätköhän nainen

        Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
        Ikävä
        133
        1353
      5. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

        Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        358
        1337
      6. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

        Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
        Ihastuminen
        93
        959
      7. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

        SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
        Yhteiskunta
        26
        913
      8. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

        Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
        Juomat
        10
        889
      9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

        Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
        Sinkut
        170
        818
      10. Voiko vauva uskoa ?

        Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
        Helluntailaisuus
        186
        696
      Aihe