Kuka kosii

vaiko kukaan

Kosiiko miehet nykyään naisia oma-aloitteisesti, vai ovatko ne naiset, jotka sitä kumppaneilleen ehdottavat?

Kertoisitteko omista kokemuksistanne?

2

641

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäromanttinen morsias

      Me oltiin asuttu yhdessä sulhaseni kanssa jo pari vuotta. Olimme puhuneet avioliitosta ja tulevaisuudesta ja todenneet, että eiköhän me olla aina yhdessä. Yksi päivä talvella käveltiin kaupungilla ja kultasepän kohdalla ja sulhaseni kysyi, että pitäiskö käydä ostamassa sormukset. Sanoin, että mennään vaan. Viikon päästä ne tulivat kaiverruksesta ja sitten juhlallisesti laitettiin ne sormiin ja mentiin kaverille pelaamaan singstaria.

      Mulle juuri sopivan romanttista. Ja kohta on häät. Isot häät onkin (n. 200 kutsuttua), muttei mitään valkoisia pilviunelmamekkoja eikä avoautoja. Kappelivihkiminen ja kunnon bileet kaikille sukulaisille ja kavereille.

      Meidän tyyli on tämmöinen.

    • meihen tehtävä

      on kosia. Mutta pelkästään miehen uskalluksen puutteeseen ei suhdetta kannata kaataa. Vähintä mitä nainen voi tehdä, on rohkaista miestä tuohon tärkeään askeleeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3123
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      743
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      740
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      660
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      597
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      520
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      519
    10. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      505
    Aihe